چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم | نحوه خارج شدن از بلاک | اطلاع از محدودیت ها

بلاک اینستاگرام و راه کار های خروج از بلاک شدن در اینستاگرام اگر این مطلب را میخوانید به احتمال زیاد جز افرادی هستید که توسط اینستاگرام مسدود شده اید. و نمیتوانید برای پست ها لایک یا کامنت بگذارید. در ابتدا باید از نحوه استفاده اصولی اینستاگرام آشنا شوید. چرا که اینستاگرام در تلاش و به دنبال راحتی و بازخورد مناسب برای کاربران خود می باشد. تا استفاده کننده گان به راحتی بتوانند در این شبکه اجتماعی به تعامل برسند. و هر روز این شبکه اجتماعی با الگوریتم های مناسب در حال تغییرات هستند. اینکه ایسنتاگرام از الگوریتم های خود توضیحاتی نمیدهد یک سیاست را دنبال می کند. اما این الگوریتم ها قرار نیست به افرادی که به نحوه اصولی از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند صدمه بزند.

اینستاگرام از کاربران خود می خواهد که به صورت استاندارد افراد با هم در حال تعامل باشند. افرادی در این شبکه اجتماعی برای سو استفاده کردن کاربران وجود دارند که میتواند باعث آزار دیگر کاربران شوند. از این رو اینستاگرام برای اینکه دست افراد سود جو و اسپمر به حریم خصوصی کاربران دیگر صدمه نزند را کوتاه میکند. اصولا گاها پیش می آید که شما هم جز قربانیان ایسنتاگرام به دلیل رعایت نکردن قوانین. شما را جریمه کند.

اینستاگرام سعی بر آن داشته که کیفیت خدمات و سرویس های خود را روز به روز بهینه کند. حال اگر شما این استاندارد ها را رعایت نکنید حریمه خواهید شد. و در صورتی که اشتباهات شما ادامه دار باشد اینستاگرام شما را جریمه بیشتری خواهد کرد. انواع جریمه های که اینستاگرام میکند. اجازه نمیدهد که شما لایک یا کامنت بگذارید.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم
چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم

آموزش درخواست خارج شدن از بلاک اینستاگرام

برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام برای شما به صورت مرحله مرحله و تصویری توضیح خواهیم داد. برای خارج شدن به دو مدل هم برای گوشی های آیفون و هم اندروید توضیح خواهیم داد. در مدل های زیر میتوانید متن مورد نظر در رابطه با بلاک شدن 

قالب های متنی برای  ارسال درخواست رفع بلاک 

متن بلاک لایو Block Live Instagaram
Hi, l’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know? The reason for this blockage, but you should know that l’m a real person.
I can’t leave the living, Would you please recheck my suspension.
Thanks.
متن بلاک هشتگ Block Hashtag
Hi, l’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know? The reason for this blockage, but you should know that l’m a real person.
My hashtags are not visible, Would you please recheck my suspension.
Thanks.
متن بلاک اکشن Block Action
Hi, l’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know? The reason for this blockage, but you should know that l’m a real person. Would you please recheck my suspension.

روش خارج شدن از بلاک اینستاگرام از طریق گوشی موبایل اندروید

شماره یک – بر روی گزینه همبرگری منو سمت راست کلیک کنید.

شماره دو – بر روی گزینه Setting کلیک کنید. 

شماره سه – بعد از باز شدن منو Setting بر روی Help کلیک کنید.

روش خارج شدن از بلاک ایسنتاگرام از طریق گوشی موبایل اندروید

شماره چهار – در قسمت Help برای شما گزینه ای به نام Report a Problem وجود دارد بر روی آن کلیک کنید.

شماره پنج – به صورت پاپ آپ صفحه ای برای شما باز می شود و بر روی Report a Problem کلیک کنید.

شماره شش – از پیام پاپ اپی که برای شما اطلاع می داد به چه علت بلاک شدید اسکرین شات گرفته و تصویر را آپلود و ضمیمه کنید.

شماره هفت – متن مورد نظری که بخاطر آن باک شدید از قالب های که برای شما آماده کردیم استفاده کنید.

شماره هشت – بر روی دکمه Submit کلیک کنید تا پیام شما به دست مسئولان اینستاگرام ارسال شود.

روش خارج شدن از بلاک ایسنتاگرام از طریق گوشی موبایل اندروید

روش خارج شدن از بلاک اینستاگرام از طریق گوشی موبایل اپل آیفون

شماره یک – بر روی دکمه همبرگری منو سمت راست کلیک کنید.

شماره دو – حالا در منو بر روی گزینه Setting کلیک کنید.

شماره سه – بر روی گزینه Help کلیک نمایید تا به قسمت راهنما وصل شوید.

روش خارج شدن از بلاک ایسنتاگرام از طریق گوشی موبایل اپل آیفون

شماره چهار – در این قسمت بر روی گزینه Report a Problem کلیک کنید. 

شماره پنج  – حالا یک پاپ آپ به شما نمایش داده می شود بر روی گزنه Something isn’t Working کلیک نمایید.

شماره شش –متن مورد نظری که بخاطر آن باک شدید از قالب های که برای شما آماده کردیم استفاده کنید.

شماره هفت – بر روی دکمه Send کلیک کنید تا در خواست شما ارسال شود.

روش خارج شدن از بلاک ایسنتاگرام از طریق گوشی موبایل اپل آیفون

برای بلاک نشدن در اینستاگرام چه باید کرد؟

برای بلاک نشدن در اینستاگرام باید از فعالیت های غیر واقعی پرهیز کنید. در ادامه ما به شما توضیح خواهیم داد که چگونه فعالیت داشته باشید. اول از همه باید در رابطه با محدودیت های اینستاگرام آشنا شوید. مثل حداکثر پیج های را که میتوانید فالو کنید یا تعداد فالو کردن در زمان مشخص و استفاده ار هشتگ ها و تعداد هشتگ ها و پر کردن اطلاعات کاربری شما باعث می شود که اینستاگرام شما را از کاربر اسپم و غیر اسپم تشخیص دهد.

تعداد فالوینگ‌های هر پیج ۷۵۰۰ عدد.
سقف فالو در اینستاگرام در ساعت ۶۰ پیج.
تعداد لایک در ساعت ۳۵۰ عدد.
حداکثر تعداد آنفالو در ساعت ۲۰۰ پیج.
تعداد هشتگ در زیر هر پست ۳۰ عدد.
تعداد کاراکترهای کامنت و کپشن ۲۲۰۰ کاراکتر.
نام کاربری فقط ۳۰ کاراکتر.
توضیحات Bio در پیج ۱۵۰ کاراکتر

به خاطر داشته باشید که اگر در یک روز میخواهید تمام پیج های را که لایک نکردید در یک زمان فعالیت کنید. باعث می شود که اینستا شما را ربات اسپم تشخیص دهد. پس پیشنهاد می کنیم که این اصول رعایت کنید. در صورتی که رعایت نشود دوباره اینستاگرام شما را جریمه خواهد کرد.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم - اصطلاحات اینستاگرام
چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم – اصطلاحات اینستاگرام

اصطلاحات اینستاگرام

بد نیست اصطلاحات اینستاگرام را بدانید تا برای بهتر عمل کردن در اینستاگرام به مشکل نخورید. آنچه که باید در مورد اصطلاحات اینستاگرام بدانید تا یک باز خورد خوب را از خودتان نشان بدهید

لایک (Like)
لایک کردن در اینستاگرام به این معناست که شما از چیزی خوشتان آمده است و می‌خواهید این توجه و علاقه‌تان را نشان دهید. در این حالت از لایک استفاده می‌کنیم. چنانچه بخواهید ببینید چه کسانی پست‌های شما را لایک کرده‌اند، می‌توانید به نوتیفیکیشن‌های خود مراجعه کنید.
شما می‌توانید تمام پست‌های اینستاگرام و حتی کامنت‌ها را لایک کنید.
اگر پست یا کامنتی را لایک کردید و به هر دلیلی پشیمان شدید، می‌توانید آنرا آنلایک کنید.

کامنت (Comment)
کامنت (Comment) به معنای “اظهارنظر کردن” است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک پست بیان کنید، می‌توانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت‌ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply) به کامنت شما وجود دارد.

پست (post)
هر عکس یا ویدیوی جدیدی که در اینستاگرام آپلود کنید، یک پست اینستاگرام محسوب می‌شود. تمام پست‌های شما در صفحه پروفایل اینستاگرام‌تان نمایش داده‌می‌شود و تمام پست‌های جدیدی که فالوورهایتان به نمایش می‌گذارند، در فید شما قابل مشاهده است.

فالو (follow)
فالو در لغت به معنای “دنبال کردن” است. اصطلاح فالو به این معنی است که شما علاقه‌مندید پست‌ها و فعالیت‌های شخص خاصی را دنبال کنید. بنابراین می‌توانید به پیج او بروید و او را فالو (follow) کنید. اگر فالو کنید و شما را اکسپت کند، می‌توانید تمام پست‌های او را ببینید و هر پست جدیدی که می‌گذارد، در صفحۀ home شما نشان داده می‌شود. همچنین شما با فالو کردن اشخاص مختلف می‌توانید ببینید که آنها چه پست‌هایی را لایک کرده‌اند و یا کامنت گذاشته اند.

فالوور (follower)
follower در لغت به معنای دنبال کننده یا تعقیب کننده است. هنگامی که شما پیج کسی را دنبال یا فالو می‌کنید، شما به فالوورهای آن پیج اضافه می‌شوید. در مقابل تمام کسانی که پیج شما را فالو (دنبال) می‌کنند نیز به فالوورهای پیج شما می‌پیوندد.

K (کا) در فالوور و فالووینگ
K به معنای هزار است و اینستاگرام در بخش فالووینگ و فالوور صفحات از آن استفاده می‌کند. برای مثال اگر صفحه‌ای ۴٫۵K فالوور داشته باشد، در واقع ۴۵۰۰ دنبال کننده دارد. در این وضعیت ارقام دهگان به بعد نمایش داده نمی‌شود.

دایرکت (Direct)
Direct به معنای “مستقیم و بی‌واسطه” است. دایرکت در اینستاگرام شبیه ارسال مسیج خصوصی می‌ماند. در حقیقت هنگامی که شما می‌خواهید صرفا شما و شخص مورد نظر متن پیام شما را ببینید، می‌توانید از دایرکت (ِDirect ) استفاده کنید. البته در این قسمت قابلیت ساختن گروه نیز وجود دارد.
دایرکت به نوعی همان قسمت پیام رسان اینستاگرام می‌باشد.

کپشن (caption)
کپشن به صورت کلی به نوشته‌ای می‌گویند که زیر یک عکس در کتاب، روزنامه یا برنامۀ تلویزیونی آورده می‌شود. در اینستاگرام نیز به نوشته‌ای که در توضیح عکس می‌آورید کپشن (caption) می‌گویند.

فالویینگ (Following)
following در لغت به معنای پیروی یا تقلید است. وقتی شما دیگران را فالو می‌کنید، در قسمت فالویینگ (following) می‌توانید آنها را مشاهده کنید. در مورد بقیه پیج‌ها نیز به همین صورت است. فالویینگ هر پیج تعداد کسانی است که توسط آن پیج فالو شده‌اند.

فید (Feed)
فید در اینستاگرام اولین صفحه‌ای است که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبرو می‌شوید. در این صفحه می‌توانید جدیدترین استوری‌ و پست‌های فالوورهایتان را مشاهده کنید. در حقیقت این فید در صفحۀ home شما نشان داده می‌شود.

استوری (story)
Storyدر لغت به معنای “داستان گفتن و روایت کردن” است. استوری از قابلیت‌های پرطرفداری است که در سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام اضافه شد. این قابلیت به این صورت است که شما می‌توانید برای مدت ۲۴ ساعت عکس یا ویدویی (با محدودیت ۱۵ ثانیه) را با فالوورهای خود شر کنید. این عکس یا ویدیو بعد از ۲۴ ساعت خود به خود حذف می‌شود. اگر می‌خواهید این استوری را نگه دارید می‌توانید آنرا به بخش highlight اضافه کنید. در استوری اینستاگرام امکان لایک وجود ندارد و کامنت‌های فالوورها تنها توسط خود شما قابل دیدن است. در حقیقت شما می‌توانید ببینید که چه کسانی استوری شما را دیده‌اند و کامنت‌هایتان را بخوانید.
استوری دارای قابلیت های گوناگونی برای ادیت تصاویر و ویدیو است که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. همچنین در آپدیت‌های جدید اینستاگرام قابلیت نظرسنجی نیز به استوری اینستاگرام اضافه شده است.

لایو (live)
live به معنای پخش زنده است. در اینستاگرام نیز لایو (live) در همین معنی به‌کار می‌رود. شما به صورت زنده و بدون محدودیت زمانی می‌توانید فیلم بگیرید و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. تمام کسانی که در حال دیدن لایو شما در اینستاگرام هستند می‌توانند لایک کنند و به صورت آنلاین کامنت بگذارند. این کامنت‌ها توسط تمام فالوورهای شما قابل دیدن است. درست مانند استوری، لایو نیز بعد از ۲۴ ساعت خودبه‌خود حذف می‌شود، مگر اینکه آن را به هایلایت (highlight) اضافه کنید.

نوتیفیکیشن (Notification)
notification در لغت به معنی “اطلاعات رسمی دربارۀ موضوعی” است. در اینستاگرام این اصطلاح به تمام فعالیت‌هایی مربوط می‌شود که دیگران در مورد پیج و پست‌های شما انجام می‌دهند. مثلا هنگامی که پستی از شما را لایک می‌کنند، کامنت می‌گذارند یا قصد دارند شما را فالو کنند، تک تک این موارد به صورت نوتیفیکیشن‌های مجزا به شما گزارش می‌شود.

هشتگ (Hashtags)
به زبان ساده هشتگ، برچسبی است که برای دسته‌بندی و به اشتراک گذاری پست‌ها به کار می‌رود. استفاده از هشتگ باعث می‌شود که به راحتی بتوانید تمام محتواهای متفاوت (فیلم، عکس، ویدیو و…) که در مورد یک موضوع خاص وجود دارد را پیدا کنید. هشتگ صرفا مخصوص به اینستاگرام نیست، بلکه در توئیتر، پینترست و فیس‌بوک نیز وجود دارد. مثلا اگر شما می‌خواهید عکس‌های طبیعت را ببینید می‌توانید با سرچ کردن #طبیعت عکس‌های زیادی با این عنوان پیدا کنید.

استفاده از هشتگ فوق‌العاده راحت است. کافی است پیش از هر چیزی که می‌خواهید بنویسید از یک علامت “#” استفاده کنید. هم‌چنین این هشتگ‌ها را در موارد مختلفی می‌توانید استفاده کنید. مثلا در کامنت‌‌ها و زیر پست‌هایتان.

اکسپلور (Explore)
اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام (چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

منشن (mention)
منشن (mention) در لغت به معنای “اشاره کردن، ذکر کردن و نام بردن” است. دقیقا به همین معنا اگر بخواهید در اینستاگرام به نام کسی اشاره کنید، از این قابلیت استفاده می‌کنید. مثلا تصور کنید که یک عکس مشترک با دوست‌تان گرفته‌اید و می‌خواهید به حضور او در عکس اشاره کنید یا می‌خواهید یک نفر را از چیزی آگاه کنید، در این حالت می‌توانید او را منشن کنید.
برای mention کردن کافی است از یک علامت “@” پیش از آیدی اینستاگرام شخص مورد نظر استفاده کنید. از این قابلیت هم در کپشن‌ها و هم در کامنت‌ها می‌توانید استفاده کنید.

تگ (Tag)
تگ (tag) در لغت به معنای “برچسب زدن و علامت زدن” است. تگ دقیقا معادل آنلاین برچسب‌ است. گاهی شما در عکس‌های اینستاگرام قصد دارید افراد داخل عکس را معرفی کنید و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت می‌توانید از قابلیت تگ کردن استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی ایسنتاگرام افراد استفاده کنید.

۱۹ پاسخ به "چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم | نحوه خارج شدن از بلاک | اطلاع از محدودیت ها"

 1. پخش زنده بلاکم چجوری آزاد بشم

 2. من متوجه نشدم چطوری از بلاک لایو در بیام ؟ میشه راهنمایی کنید

  • همانطور که در بالا اشاره شده بسته به نوع گوشی خود مراحل را انجام دهید و پیغام زیر را بنویسید
   متن بلاک لایو Block Live Instagaram
   Hi, l’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know? The reason for this blockage, but you should know that l’m a real person.
   I can’t leave the living, Would you please recheck my suspension.
   Thanks.

 3. واقعا مطلب خوبی بود مرسی مرسی مرسی

 4. سلام
  من پیج بالای دویست کایی دارم که هر روز بین پانصد تا هزارتا هم رشد داشت و لایک خیلی خوبی میگرفتم اما بهو با کاهش لایک مواجه شدم و ظاهرا پیجم توی اکسپلورر نمایش داده نمیشه و ریچ هم به شدت کاهش پیدا کرده و نه تنها پیجم رشد سابق رو نداره در حال کاهش هم هست دلیلش رو نمیدونم چرا این اتفاق افتاده میتونید کمکم کنید؟

  • وقتی هشتگ‌های شما تاثیر چندانی در سهولت یافتن مطالب از سوی کاربران نداشته باشد طبیعتا پست‌ها لایک و کامنت کمتری دریافت خواهند کرد. shadow ban یا ممنوعیت سایه یعنی مسدود کردن مطالب کاربری خاص در شبکه‌های اجتماعی به طوری که مطالب این کاربر به جز فالوورهای شما برای هیچ کاربر دیگری نمایش داده نمی‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های الگوریتم shadow ban عدم اطلاع کاربر از محدودیت اعمالی بر پروفایلش است.

 5. سلام ، لایو اینستاگرام من مسدود شده و بشدت نیاز به کمک دارم ، راهنمایی شما به دیگران رو انجام دادم ولی درست نشد

 6. سلام . لایو اینستام تصویر طرف مقابل رو دارم . منتهی صفحه من کاملا سیاه می افته و فقط صدام میره؟ یعنی بلاک شدیم؟ نت هم خوبه.

  • در زمان بلاک شدن شما نمی توانید لایو را اجرا کنید.
   به احتمالا خیلی زیاد اپلیکیشن شما با سیستم عامل گوشی دچار مشکل شده است. پیشنهاد می کنیم یک بار اپلیکیشن اینستاگرام را پاک کنید و دوباره نصب کنید
   در قسمت دسترسی ها دسترسی میکروفون و دوربین را در زمان نصب به اپلیکیشن بدهید.

 7. ممنون از پاسخگویی، منتهی این کار رو ک گفتید انجام دادم چند بارم. منتهی نشد. سیستم عامل گوشیمم اندروید ۵ هستش. تو این اوضاع لایو دونفره ام نباشه دیگه خیلی رو مخه. ظاهرا قسمت نیست.

 8. سلام
  من تو لایو بلاک شدم و نمیتونم لایو بزارم
  این متن رو نوشتم
  متن بلاک لایو Block Live Instagaram
  Hi, l’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know? The reason for this blockage, but you should know that l’m a real person.
  I can’t leave the living, Would you please recheck my suspension.
  Thanks.
  ولی پیام میاد که آپلود نشد و مجدد اقدام کنید و مجدد که باز اقدام میکنم باز میزنه اپلود نشد.
  میشه راهنمایی کنید
  مرسی

 9. سلام من یه مدته نمیتونم لایوهای سیو شده رو ببینم و در ضمن گوشی من چون قدیمیه نمیتونم دیگه اینستاگرامم رو اپدیت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 10. سلام
  من گزارش مسدود شدن لایو اینستاگرام رو فرستادم ولی متأسفانه نمیدونستم که نباید تا ۷۲ ساعت درخواست لایو بدم و بارها درخواست لایو دادم.
  چه کار باید کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • جهت رفع بلاک اینستاگرام از قالب متن بلاک لایو Block Live Instagaram با توجه به آموزش مراحل را طی کنید و درخواست خود را ارسال کنید.
   تا ۷۲ ساعت تست نکنید. تا شما را به عنوان ربات یا اسپمر شناسایی نکند.

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم توسعه و تحقیق گیلارو