درمان سریع درد دندان و تسکین فوری دندان درد – آموزش مراقبت از درد دندان

به جرات میتوان گفت دندان درد یکی از بدترین درد های است که انسان به آن دچار می شود. خیلی سخت است تا بتوانید از این مشکل به راحتی خلاص شوید در این مطلب میخواهیم علت دندان درد و روش های که میتوان خیلی سریع به کاهش درد دندان کمک کند برایتان توضیح دهیم. در شروع باید متذکر شد که درد می تواند علت های متفاوتی داشته باشد برخی از این علت ها میتواند بسیار خطر ناک باشد.

علت های دندان درد چیست ؟
در این قسمت دلایلی که باعث درد می شود را به طور عناوین شرح می دهیم. یکی از این دلایل مربوط به پوسیدگی دندان می شود و دلیل دیگر را میتوان حساسیت سطح ریشه دندان بیان کرد و یا همینطور میتوان به امراض لثه اشاره داشت و یا ترک خوردگی دندان را بیان کرد. و شاید هم شما جز آن افرادی باشید که با گذشت مدتی از کشیدن دندانتان باز هم احساس درد شدیدی در فک خود میکنید. در مطلبی دیگر با به طور کامل در رابطه با دلایلی که باعث دندان درد میشود توضیح دادیم و میتوانید اطلاعات جامع تری را نسبت به این موضوع کسب نمایید.

مشاهده مطلب – چرا دندان درد می گیریم و علت درد دندان چیست

یکی از بیشترین علت های دندان درد را میتوان پوسیدگی دندان نام برد. به دلیل حفره یا سوراخ های که در لایه های خارجی دندان (عاج و مینا) ایجاد می شود. و کار عاج و مینا محافظت از لایه های داخلی یعنی محافظت از عصب دندان است

آیا درمان سریع دندان درد به روش خانگی تاثیری دارد ؟

بهتر است بدانید جمع کثیری از مردم روش‌های متعددی برای کاهش درد دندان خود استفاده می کنند. که تقریباً میتوان گفت تمامی آنها نه تنها درد را ساکت نمی‌کند، بلکه چندین و چند عوارض دیگری را هم به مشکل اصلی بیمار اضافه می‌کند. خیلی از بیماران اسپری های لیدوکائین که بدون نسخه و به‌راحتی از داروخانه‌ها خریداری کرده‌اند را روی دندان دردناک خالی می‌کنند که نه تنها درد را ساکت نمی‌کند، بلکه لثه فرد بیمار در اطراف دندان به‌ شدت زخمی می‌کند. برخی دیگر از بیماران انواع و گوناگون قرص‌های مسکن را روی دندان می‌گذارند.این کار هم کوچک‌ترین تأثیری در کاهش درد ندارد و مثل مورد قبلی لثه را مثل اسید می‌سوزاند.

درمان سریع دندان درد به روش خانگی

واقعیت را بهتر است اینگونه بگویم روش مؤثری برای کنترل دندان درد غیر از درمان‌های فوری دندانپزشکی وجود ندارد. یک نسخه مصرف داروهای مسکن معرفی می‌شود که کمابیش مؤثرتر از بقیه است. بیمار ابتدا دو قرص چهارصد میلی گرمی ایبوپروفن را خورده و چهار ساعت بعد دو قرص استامینوفن کدئین می‌خورد.سپس چهار ساعت بعد یک قرص ایبوپروفن و به‌دنبال آن چهار ساعت بعد دو قرص استامینوفن کدئین مصرف می‌شود. این دارودرمانی می‌تواند تا مراجعه بیمار به دندانپزشک درد را تا حد زیادی کاهش دهد. یک اشتباه بسیار رایج برای ساکت کردن دندان درد مصرف آنتی بیوتیک بخصوص آموکسی‌سیلین است که کوچکترین تأثیری در کاهش درد ندارد.

پس میتوان به جرات گفت که درد را نمیتوان به صورت خانگی یا فوری درمان کرد اما میتوان باعث کاهش درد شد. تا با مراجعه در زمان کوتاه به پزشک و بررسی و تشخیص پزشک هر چه سریع تر درد دندان را درمان کرد.

آما برای کاهش درد دندان چه باید کرد؟

پیشنهاد میکنیم جهت رفع دندان درد به صورت موقت از داروهای ضد درد استفاده کنید تا زمان مراجعه به پزشک بتوان درد کمتری را متحمل شد. یکی از دارو های که ما پیشنهاد میکنیم قرص مفنامیک اسید است. در کل مفنامیک اسید جز دسته ای از دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی شناخته می شود. این دارو جهت تسکین درد های مانند دندان درد، درد های ناشی از قائدگی، درد های عضلانی و … مورد استفاده قرار میگیرد. باید متذکر شد که مصرف این دارو فقط برای درمان درد و التهاب مورد استفاده قرار میگیرد و برای درمان تاثیری ندارد.

درمان سریع دندان درد به روش خانگی

نکته جالبی که باید بدانید این است که عده ای از بیماران، به اشتباه فکر میکنند که مفنامیک اسید یک چرک خشک کن است و تصور میکنند با خوردن این دارو و قرص عفونت دندان از بین می رود. و برطرف شدن درد را هم به برطرف شدن عونت دندان ربط می دهند. پس بهتر است بعد از تسکین درد فورا به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا از بروز و بیشتر شدن بیماری پیشگیری نمایید.

در صورتی که به استانبول سفر میکنید می توانید به وب سایت دنستار مراجعه کنید

دی ۳۰, ۱۳۹۸

۱ پاسخ به "درمان سریع درد دندان و تسکین فوری دندان درد - آموزش مراقبت از درد دندان"

  1. مرسی واقعا قرص مفنامیک اسید راحتم کرد قرص خیلی خوبیه پیشنهاد میکنم دوستان از این قرص استفاده بکنن

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم توسعه و تحقیق گیلارو