18

همه چیز درباره عینک بلوکات – مراقبت از چشم در برابر صفحه نمایش الکترونیکی

عینک های بلوکات مخصوص نمایشگر های الکترونیکی - به روز رسانی ۲۰۲۰
بازدید 21798

همانطور که میدانید چشمان ما بسیار حساس هستند و باید برای محافظ از چشمانمان هزینه درستی بکنیم. چه بسا افراد عینکی باید برای این عضو حساس مراقبت های درستی انجام دهند در این مقاله قصد داریم تا شما را با عدسی عینک بلوکات آشنا کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

شاید شما جز افرادی باشید که در طول شبانه روز از کامپیوتر یا موبایل استفاده می کنید. اگر در هنگام استفاده از ابزار های نمایشگر الکترونیکی مثل موبایل یا کامپیوتر استفاده می کنید دچار سردرد و سرگیجه و یا آب ریزش چشم می شوید. به شما پیشنهاد میکنیم در خواندن این مطلب عینک بلوکات با ما همراه باشید تا به صورت جامع در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را به شما بدهیم.

بهتر است بدانید نورهای را که چشم شما دریافت میکنند از سه رنگ اصلی تشکیل شده اند به اختصار RGB که معنی فارسی این کلمه مخفف شده از رنگ های قرمز ، سبز و آبی می باشد. حال بهتر است بدانید طول موج های رنگ آبی برای چشم ما مضر خواهد بود و باعث خستگی می شود. اگر بخواهیم دقیق تر به موضوع نگاه کنیم. میتوان اینطور گفت. نورهای آبی زمانی که به چشم میرسند جلوی شبکیه چشم جمع و باعث فشار بالا و ایجاد سردرد و خستگی چشم می شود.

عینک های بلوکات مخصوص نمایشگر های الکترونیکی

حال راه حل این موضوع چیست؟

عینک بلوکات باعث می شوند تا از عبور نور های آبی که در صفحه نمایش لوازم الکترونیکی مثل صفحه نمایش موبایل یا کامپیوتر ساطع می شود را جلوگیری کند و از بروز خستگی و آب ریزش چشم ، فشار و ضعیف شدن چشم جلوگیری نماید. همینطور جلوگیری از خستگی و ایجاد خواب آلودگی توسط این عینک ها ایجاد می شود.

نحوی عملکر عینک های بلوکات چگونه است؟

در عدسی های بلوکات نوعی فیلتر وجود دارد که باعث میشود نور های آبی رنگی که از سمت نمایشگر های الکترونیکی می اید. جلوگیری کرده و نور های ابی به چشم شما نرسد.
در تصویر زیر نمونه مفهومی از عدسی های بلوکات و معمولی را مشاهده می کنید.
عینک بلوکات

چگونه بفهمیم که عدسی عینک بلوکات یا معمولی است؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شده است. جهت تست عدسی های بلوکات شما میتوانید از لیز های که نور های فرابنفش دارند استفاده کنید. یا از فروشنده بخواهید که برای شما این کار را تست کند. در عدسی بلوکات نور از شیشه عدسی عبور نمیکند. ولی در شیشه های معمولی نور بعد از شیشه به جسم پشت عدسی برخورد میکند.

شیشه عدسی بلوکات بخشی از نور آبی را برای شما فیلتر می کند. میتوانید جهت تشخیص به مانیتور نگاه کنید. اگر عدسی شما تمام نور آبی را فیلتر کند. شما رنگ های سبز و قرمز را مشاهده می کنید. و اگر بخشی از نور آبی فیلتر شود. تصویر صفحه نمایش به رنگ زرد یا نارنجی دیده می شود. و همینطور میتوانید از قرار گرفتن دو تصویر با درخشندگی آبی استفاده نمایید.

عینک بلوکات | عدسی بلوکات | عینک های محافظ چشم در مقابله با نور کامپیوتر

عدسی بلو کنترل و  بلوکات

در عینک ها بلوکات نور آبی رنگ توسط عدسی کاملا فیلتر می شود. البته ۹۰ درصد نور آبی را جذب می کند. اما در عینک های که عدسی بلو کنترل دارند به قدری هوشمندانه تر نور را توسط عدسی به چشمان میرساند. در کل ما برای دیدن صحیح اجسام و رنگ ها نیاز به بخشی از رنگ آبی داریم تا بتوانیم با کیفیت بهتر و استاندارد نگاه کنیم در کل عینک بلو کنترل بهتر از عدسی عینک بلو کات عمل می کند.

عدسی بلوکات و بلو کنترل چطور نور آبی را فیلتر یا حذف می کنند؟

در عینک های که از عدسی بلوکات استفاده می شود. لایه های وجود دارند که از عبور مستقیم نور آبی به چشمان ما محافظت می کنند و مانعی برای ورود نور آبی به چشمان ما می شود. در عینک های بلو کات از عدسی ها ی با لایه هیدروفوب و ضد خش استفاده می شود تا کیفیت عدسی را بالا ببردند. این عدسی ها با این فرایند باعث میشوند تا چشمان شما از پشت عدسی بزرگتر یا کوچکتر دیده نشوند.

عینک با عدسی های بلوکات برای چه افرادی مناسب است ؟

عینک های با عدسی بلوکات برای افرادی مناسب است که با صفحه نمایش های الکترونیکی سر و کار دارند مثل مانیتور کامپیوتر یا ال سی دی موبایل های هوشمند. در صورتی که جز افرادی هستید که بسیار از تجهیزات الکترونیکی استفاده می کنید پیشنهاد میکنیم در صورتی که حتی چشمان شما ضعیف هم نیستند از این عدسی ها برای سالم ماندن چشم هایتان استفاده کنید.

عینک بلوکات | عدسی بلوکات | عینک های محافظ چشم در مقابله با نور کامپیوتر

چطور از چشمانمان در زمان استفاده از کامپیوتر مراقبت کنیم؟

در درجه اول بهترین روش جهت مراقبت از چشمانمان در زمان استفاده از کامپیوتر در مدت زمان بین سی الی یک ساعت از کار کردن و نگاه کردن به صفحه نمایش پرهیز کنیم. و سعی کنم به دفعات زیاد پلک بزنیم این کار باعث می شود که جریان های عصبی در چشمان ما فعال تر بشود و از نزدیک بینی پیشگیری شود.

باید این را بدانید که صندلی کامپیوتر در سلامتی چشمان ما تاثیر به سزایی دارد. به شما پیشنهاد میکنم که یک صندلی خوب برای استفاده کردن از کامپیوتر انتخاب کنید. بهتر است بدانیم که نور اتاقی که در ان کار میکنیم تاثیر بسیار زیادی دارد پس سعی کنید از نور مستقیم لامپ ها یا نور شدید پنجره دوری کنید. تا کمتر به سمت چشمان شما جریان نور بتابد. مردمک چشمان ما با توجه به نوری که دریافت می کند باز و بسته می شود. اگر نور صفحه نمایش و نور محیط با هم سازگاری نداشته باشند باعث میشود فشار زیادی به مردمک چشم ما وارد شود. پیشنهاد می شود هرگز در تاریکی، صفحه نمایش را مشاهده و استفاده نکنید.

روشنایی صفحه نمایش کامپیوتر، موبایل و تبلت خود را تنظیم کنید. البته در تلفن های همراه هوشمند قابلیتی وجود دارد که در تابش مستقیم نور تنظیمات کنترل نور دارد. اما بخاطر داشته باشید با هم اگر احساس میکنید چشمانتان خسته و یا ریزش اشک دارد باز هم شفافیت نور را کمتر یا بیشتر کنید.

سعی کنید جای مانیتور خود را  طور تنظیم کنید که مرکز صفحه نمایش فاصله حدود بین ۱۰ الی ۲۰ سانتیمتر پایین تر باشد. این کار باعث میشود علاوه بر قرار گیری پایین تر پلک ها سطح کمتری از چشم شما در معرض هوا قرار بگیرد. و همینوطر از خستگی شانه و گردن شما می کاهد.

چشم پزشکان معتقدند که به ازای هر ۴۰ دقیقه نگاه به نزدیک باید چند دقیقه به دور نگاه کرد و یا چند دقیقه چشم ها را بست. یعنی بعد از مدتی استفاده از کامپیوتر چند دقیقه به فاصله دور نگاه کنید تا با این کار عضله ی چشم شما شل شده و برای شروع دوباره به کار آماده تر باشد با این روش نه تنها چشمانتان ضعیف نمی شود بلکه خستگی و خشکی چشم که یک عارضه رایج در استفاده از کامپیوتر می باشد به سراغتان نخواهد آمد.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
 1. شیوا گفت:

  این مدل عینک های بلوکات bluecut روکش دارن یا جنس شیشه هست ؟

  1. گیلارو گفت:

   اگر منظور شما این هست که برای بلوکات کردن عینک میتونید از روکش استفاده کنید باید خدمت شما توضیح بدم که بلوکات تکنولوژی است که در عدسی و جنس شیشه به کار رفته.

 2. امیر گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعت خوبتون
  چشم من ضعیفه و از عینک به صورت کلی استفاده میکنم
  کارم هم بیشتر با کامپیوتره و در طول روز حداقل ۵-۶ ساعت با کامپیوتر کار میکنم
  سوالم اینه که استفاده از عدسی های بلوکات به طور دایم آسیبی به چشمم وارد نمیکنه ؟؟

  1. گیلارو گفت:

   عدسی بلوکات بهترین گزینه هست. چه پشت سیستم چه پشت فرمان و همیشه هم قابل استفاده هست. رنگ های ابی که فشار بالا می اورد را حذف می کند. به طور کلی شما در تشخیص رنگ ها هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت

 3. محمد گفت:

  سلام
  من چشمم به نور اجسام و خورشید حساس است و و در این مواقع باید چشم هایم را جمع کنم و دستم را روی با دست چشمم می گیرم که نور به چشمام نخورد و تقریباً ۲۰ سال هست که از لنزهای هانتر فلکس ضد اشعه و فتوکرومیک استفاده می کنم این سری که رفتم پیش عینک ساز بهمن لنز بلوکات را معرفی کرد و من این سری از این لنز گرفتم ولی وقتی به مانیتور گوشی نگاه می کنم نور آن کمی چشمم را اذیت می کند یا نور خورشید وقتیم زیاد میشود کمی چشم مرا جمع می کنم که اذیت نشود نظر شما را میخواستم برای این موضوع و در مورد لنز فروشنده به من گفت یو وی ۴۲۰ هم دارد بلوکات آیا درست گفته یا نه

  1. گیلارو گفت:

   لنز بلوکات فقط برای جلوگیری از نور آبی که باعث خستگی چشم میشود فیلتر دارد

 4. محمد گفت:

  آیا شیشه های بلوکات خاصیت فرابنفش ای دارد یعنی ضد اشعه می باشد
  و یه سوال دیگه ای که داشتم میخواستم بدونم روی شیشه‌های که از قبل روی عینک مون نصب کردیم می شود پوشش آنتی رفلکس زد

 5. علی گفت:

  سلام من عینک بلو کنترل خریدم وقتی به صفحه نمایش نگاه میکنم رنگ ابی تغیری نمیکنه … همه رنگها باععینک مثل بدون عینک دیده میشوند

 6. مهتاب گفت:

  سلام بلو کنترل بهتر از بلوکاته ولی گرونتره درسته؟ نور آبی تماما نبایذ حذف بشه

 7. رایان گفت:

  بعضی از عینک های بلوکات دیدم رنگی هست مال بعضی ها هم شفاف یا بدون رنگ ،، فرق این دو چیه؟

 8. تیموری گفت:

  من عینک بلوکات گرفتم ولی وقتی میزنم سر درد میگیرم.مشکل چیه؟ چشمامم ضعیف نیستن

 9. محمد مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید. من عینک بلوکات گرفتم ولی تصاویر سفید رو زرد نشون نمیده. ینی فرق تو رنگشون نداره. ممکنه تقلبی باشه؟؟؟

 10. فروغ گفت:

  آیا برای کسی که چشمش ضعیف نیست ولی کارش با کامپیوتر زیاده هم قابل استفاده هست؟

 11. محمد گفت:

  سلام.عینک بلوکات با آنتی رفلکس فرقش در چی هست؟اگر بخوام یکبار هزینه کنم،باید کدومش را بگیرم؟چون هم رانندگی در شب اذیتم میکنه و هم با خیره شدن کامپیوتر و هم نور آفتاب..

 12. حدیثه احمدی گفت:

  سلام، چه طور میتونم عینک بولوکات رو خریداری کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید

 13. امیرحسین گفت:

  سلام آیاعینک های بلوکات مثل فوتوکرم درمقابل نورخورشیدرنگ عوض میکنن؟؟

 14. بهرام گفت:

  عالی

 15. علیرضا گفت:

  مطلب خیلی خوبی بود درباره عینک

نظرات بسته شده است !