0

دروغ های که باعث خراب شدن و نابودی ازدواج می شوند

بازدید 145

گاها ما مواردی از نامزد های دیدم که با شور هیجان از شروع یک رابطه و از نحوه آشنایی خودشان صحبت می کنند و توضیح میدهند و اینکه رابطه عاطفی این افراد به چه صورت و در چه مرحله ایی وجود دارد. این افراد از اینکه قرار است تا چند هفته دیگر ازدواج کنند و میخواهند فرزندانی داشته باشند با هم صحبت میکنند. در ابتدا شما احساس میکنید عشق فراوانی بین ان دو وجود دارد. اما با گذشت زمان می بینید که همان زوج دعوا و بحث های بینشان شروع میشود و حتی از یکدیگر تنفر پیدا می کنند و ظرف چند سال  کوتاهی کارشان به طلاق کشیده می شود.
حال از شما می پرسیم کسی را سراغ دارید و آیا میشناسید که در همان زمان های اولیه از طلاق صحبت یا حتی به این موضوع فکر کنند؟ بله قطعا کسی را نمیشناسید. اما در رابطه با این موضوع آگاه هستید که آمار طلاق در ایران بسیار زیاد و هشدار دهنده شده است.
طلاق را میتوان اینگونه توضیح داد که به تبع تبعات بسیار زیادی برای زوجی که از هم جدا می شوند. و اگر فرزند هم داشته باشد بد تر میشود.
بهتر است بدانید که بزرگترین نکته مشترک در همه طلاق ها این است که اکثر این طلاق ها میتوانسته اند اتفاق نیافتند. زوج ها باید این را ملکه ذهن و قلبشان کنند که سرچشمه همه رفتار های غلط با دروغ آغاز می شود.
در فرهنگ ما یکسری باورهای غلط به شدت ترویج پیدا کرده است که باعث نابودی ازدواج های می شود. در این قسمت به چند مورد برای شما اشاره میکنیم.
۱٫ مهمترین چیز در ازدواج خوشحالی و رضایت من است!
بسیاری از افرادی که طلاق می گیرند جدایی شان را با این جمله توجیه می کنند که “من باید این کار را انجام می دادم چون در این رابطه احساس شادی و رضایت نمی کردم!”
اما باید بدانید که هدف از ازدواج تنها شادی طرفین نیست. زن و شوهر از طریق ازدواج شخصیت خود را نشان می دهند و صاحب فرزندانی می شوند که شخصیت آنها را منعکس می کنند.
قطعا هر ازدواجی همراه با سختی ها و نارضایتی هایی خواهد بود. در تمام ازداوج ها مشکلاتی به وجود می آید و در همه ازدواج ها باید با این مشکلات و سختی ها جنگید. با توکل بر خدا و مد نظر قرار دادن خوشنودی او و اولویت دادن به شادی و رضایت دو نفر به جای شادی فردی و خودخواهی می توانید از ازدواج تان لذت ببرید.
۲٫ اگر من به هر دلیلی علاقه ام را نسبت به همسرم از دست دادم باید از او طلاق بگیرم!
از دست دادن عشق و علاقه در ازدواج یک تراژدی است. اما از دست دادن یک عشق انسانی می تواند پلی برای رسیدن به یک عشق الهی باشد. موقعی که عشق در ازدواج از بین می رود زن و شوهر به یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی های زندگی شان وارد می شوند و یاد می گیرند که چگونه با یک عشق الهی به یکدیگر عشق بورزند.
۳٫ فساد اخلاقی من تاثیری بر روی ازدواجم ندارد!
بسیاری از افراد فکر می کنند که در خلوت و فضای شخصی خود می توانند فیلم های مستهجن را نگاه کنند و اینگونه کار خود را توجیه کنند که این کارها جزو علایق شخصی من هستند و نمی توانند روی ازدواج من تاثیری بگذارند.
اما باید بدانید که فساد جنسی یگانگی را در ازدواج از بین می برد. در اینجا باید این سوال را از خود بپرسید که آیا من حق دارم با اعضای بدن خود که جزو نعمت های خداوند هستند مرتکب چنین اعمالی بشوم.
در قرن ۲۱ راه های زیادی برای ارتباط ایجاد روابط نامشروع به طور فیزیکی یا از طریق صفحات مجلات و یا از طریق فیلم ها و یا از طریق اینترنت و کامپیوتر و … وجود دارد. ولی نکته مهم اینجاست که اگر شما انرژی عاطفی و جنسی خود را صرف شخص دیگری کنید دیگر انرژی، حوصله و توانی وجود نخواهد داشت که آن را صرف همسر خود کنید. افرادی که به صورت مستمر فیلم های مستهجن نگاه می کنند و یا توهمات و فانتزی های جنسی دارند خوشان را منزوی و افسرده می کنند.
۴٫ گناه من و یا همسرم آنقدر بزرگ است که باید جدا شویم!
حقیقیت اینست که هیچ مشکل و گرفتاری ای نیست که به دست پروردگار حل نشود و هیچ گناهی نیز نیست که با توبه توسط خداوند بخشیده نشود. پس همانگونه که خدا ما را می بخشد ما انسان ها نیز باید گناهان یکدیگر را ببخشیم.
اما سوالی که پیش می آید اینست که آیا خداوند در مورد انحرافات جنسی اجازه جدایی را می دهد؟ جواب این سوال در صورتی که فرد پس از مدت زمان طولانی باز هم توبه نکند، بله خواهد بود. البته حتی در مورد انحرافات جنسی نیز شما باید سعی کنید که زندگی مشترک خود را نجات دهید و با در نظر گرفتن بخشش و لطف خداوند نسبت به بندگان اش شما هم باید سعی کنید که ببخشید.
یکی از بزرگترین و زیباترین اعمال خیر اینست که فردی گناه جنسی همسرش را (در صورت توبه)بخشیده و به زندگی مشترک با او ادامه دهد.
۵٫ من و همسرم با هم تفاهم نداریم!
اکثر زن و شوهرها در ابتدای ازدواج با هم تفاهم و سازگاری کاملی ندارند و این مسئله ناشی از این است که هیچ زن یا مرد کامل و بدون عیب و نقصی وجود ندارد. اگر شما از عیب و نقص همسر خود چشم پوشی کنید قطعا فضل و بخشش خداوند نیز شامل حال شما خواهد شد.
شما باید مهربانی، فروتنی و صبر را سرلوحه کار خود قرار دهید و به این توجه داشته باشید که نقاط ضعف همسر شما نه تنها مانعی بر سر راه زندگی شما نیست بلکه باعث رشد و تعالی معنوی شما نیز می شود.
اگر زوج ها بی هیچ قید و شرطی کم و کاستی های همسر خود را نپذیرند قطعا عشقی در کار نخواهد بود. البته من نمی خواهم بگویم که شما باید هر عیب و نقصی را نادیده گرفته و به زندگی تان ادامه دهید چون برخی از عیب ها قابل رفع می باشند ولی با مد نظر قرار دادن این موضوع که هیچ انسانی کامل نیست سعی کنید بسیاری از ضعف های همسر خود را بپذیرید.
۶٫ جدایی به من و فرزندانم آسیبی وارد نمی کند!
همواره جدایی و طلاق همراه با آسیب ها و عواقبی خواهد بود. من می شناسم فرزندانی را که بعد از جدایی پدر و مادرشان حتی تا ۱۰ سال پس از جدایی نیز هنوز اثرات تلاق در زندگی شان کاملا مشهود بود. بسیاری از عواقب طلاق هرگز از بین نمی رود.
من شخصی را می شناسم که در ۵ سالگی پدر و مادرش از هم جدا شدهاند و همین جدایی باعث شده است که این شخص در بزرگسالی دچار ترس از ازدواج و عدم اعتماد به جنس مخالف شود.
۷٫ هیچ نقطه امیدی در ازدواج من وجود ندارد و این ازدواج به هیچ عنوان نمی تواند درست شود!
این جمله یکی از مخرب ترین دروغ هایی است که شخص می تواند به خودش بگوید. تجربه مشاورین ازدواج نشان می دهد که در موارد بسیاری، ازدواج هایی که به ظاهر ادامه آنها کاملا غیر ممکن بوده است، به لطف خدا، کمک مشاور و موارد دیگر به ازدواج های پایدار و خوبی تبدیل شده اند.
اگر شما فکر می کنید که هیچ نقطه امیدی در زندگی مشترک شما وجود ندارد قطعا به دلیل غافل شدن از خدا می باشد چون برای خداوند هیچ غیرممکنی وجود ندارد.
شما باید با دروغ هایی که در مورد ازدواج در جامعه رواج پیدا کرده است مبارزه کنید و همیشه این نکته را به خود یادآوری کنید که هیچ چیز برای خدا غیرممکن نیست.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.