0

با USB بیشتر آشنا شوید. تفاوت USB2 با USB3 را بدانید

بازدید 213

کلمه USB را میتوان گفت که تقریبا همه ما با آن آشناییت داریم اما این کلمه چه معنی میدهد و چه کاربردی دارد. USB برگرفته شده از سه کلمه Universal Serial Bus  به معنی ” گذرگاه عمومی سریال ” است. از این استاندارد میتوان گفت برای تبادل اطلاعات بین دستگاه های جانبی کامپیوتر استفاده می شود. درگاه یو اس بی تا به امروز از سه ورژن USB1 ، USB2 و USB3 نام گذاری شده است. در ورژن اخرین درگاه یو اس بی بیشتر تمرکز روی سرعت انتقال اطلاعات تمرکز شده و میتوان تفاوت این سه ورژن را روی همین موضوع بیان کرد.
سرعت تبادل اطلاعات در USB2
در ورژن دوم USB2 سرعت انتقال داده ها ۴۸۰ مگابیت یا بر پایه مگابایت عدد ۶۰ را بر ثانیه اعلام نمائیم. در این ورژن از کلمه High Speed همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید استفاده می شود بخاطر داشته باشید که یو اس بی ورژن شماره یک این کلمه را ندارد. اما در مقابل سرعت ورژن سوم یو اس بی سرعت بالاتر که معادل با ۴۰۰ مگابایت را دارد قرار گرفته است.
.
بهتر است بدانید در یو اس بی ورژن ۲ به ازای هر واحد بار متصل شده حدود ۱۰۰ میلی آمپر در ثانیه عبور می کند. اما در یو اس بی ورژن سوم را میتوان با حرکت حداکثر ۶ واحد توان ۱۵۰ میلی آمپری را که جمعا ۸۰۰ میلی آمپر می شود را پوشش و اعمال کند. این موضوع برای دستگاه های گجتی که با پورت یو اس بی شارژ می شوند بسیار قابل ملاحظه خواهد بود. اما باید اشاره کرد که این موضوع برای دستگاه های کامپیوتر و لب تاپ مناسب نیست و باید توان بیشتری را به دستگاه های هوشمند انتقال دهند.
تفاوت دیگری را که میتوان بین یو اس بی ورژن دو و یو اس بی ورژن سه گفت این است که در ورژن دو، چهار سیم استفاده می شود در حالی که ورژن سه از هشت سیم اسفاده می شود. چهار سیم دیگری برای ویژگی Super Speed  ساخته شده است. در اصل دو سیم برای ارسال اطلاعات فوق سریع و دو سیم دیگر برای دریافت اطلاعات فوق سریع استفاده می شود. امید واریم که این مطلب برای مفید واقع شده باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.