1

هر آنچه باید در رابطه با برق چشم Catch light بدانید

بازدید 705

اگر اهل عکاسی و کارکردن با تصاویر اشخاص باشید حتما مقاله ای که در رابطه با برق چشم برای شما به اشتراک گذاشتیم را مطالعه کنید که جزئی از ترفند های عکاسی حرفه ایی محصوب می شود. در ادامه همراه گیلارو باشد
کچ لایت – Catchlight چیست؟
Catchlight در بیان ساده، نوری است بازتاب شده از سطح چشم های سوژه شما. این نور با عمق بخشیدن به چشمها به عکستان جلوه و حیات می دهد. کچ لایت سال ها قبل از اینکه عکاسی مشهور شود، توسط نقاشان در نقاشی از چهره به کار گرفته می شد.
چگونه ایجادش کنم؟
اینکه از چه منبع نوری استفاده می کنید، چه قدر قدرتمند باشد و فاصله آن از سوژه شما، شکل و اندازه انعکاس نور در چشم را تغییر می دهد. هر چه منبع نور بزرگتری داشته باشید، catchlight بزرگتری خواهید داشت و اگر چندین منبع نور داشته باشید می توانید کار را با چندین بازتاب نور در چشم ها به اتمام برسانید.
می توانید هم از نور طبیعی و هم مصنوعی برای ایجاد برق چشم استفاده کنید، فقط به خاطر داشته باشید نور های مستقیم، انعکاسی کوچک تر از نور های بازتاب شده از یک سطح وسیع تر ایجاد می کنند و اگر خارج از ساختمان عکاسی می کنید، آسمان ته رنگی آبی به انعکاس نور می بخشد. اگر داخل ساختمان از چند نور ترکیبی در کنار نور اصلی استفاده می کنید، مطمئن شوید بیش از یک انعکاس در چشم سوژه نداشته باشید. البته برخی از عکاسان این اتفاق را می پسندند. پس اگر از آن دسته هستید، توجه کنید که یکی از کچ لایت ها تاریک تر و کوچکتر از دیگری باشد تا زیاد شلوغ و گیج کننده نشود. همچنین می توانید انعکاس های اضافی را بعدا در فوتوشاپ حذف کنید اما همواره انجام آن در دوربین مطمئن تر از اعتماد به فوتوشاپ است.
کچ لایت را کجا قرار دهم؟
اگر چشم را یک ساعت عقربه ای تصور کنیم، بهتر است انعکاس را در ساعت ۱۰ یا ۱۲ قرار دهید. به هر حال هر جایی بین ساعت ۹ تا ۱۲ یا ۱۲ تا ۳ هم خوب کار می کند. البته این وحی الهی نیست و ممکن است ترجیح دهید کچ لایت را در موقعیتی پایین تر قرار دهید. همچنین قرار دادن منبع نور در بالای سر سوژه به صحت مکان انعکاس نور کمک خواهد کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. مطلب خوب و جذابی بود