0

کبال‌یار؛ اپلیکیشنی که آسیب‌دیدگان در زلزله را به حامیان وصل می‌کند

بازدید 131

کمی بعد از وقوع زلزله زندگی مردم مناطق دیگر به حالت عادی برمی‌گردد، اما مردم آسیب‌دیده از زلزله باید ماه‌ها صبر کنند تا بتوانند روال سابق زندگی خود را از سر بگیرند. آن چه مسلم است این است که سرعت، دقت و کیفیت خدمت‌رسانی در این بازه‌ی زمانی اهمیت زیادی دارد.
زلزله‌ی کرمانشاه نشان داد که برای کمک‌‌رسانی نیاز به ابزار هدفمندی داریم که مردم را به درستی به هم وصل کند. برای این که مناطق زلزله‌زده و مردم آسیب‌دیده با گذشت زمان به فراموشی سپرده نشوند کبال، سامانه‌ی درخواست آنلاین خدمات ساختمانی، اپلیکیشنی طراحی کرده تا بتواند صدای مردم آسیب‌دیده در زلزله را به گوش کسانی که نیت کمک دارند، برساند.
اپلیکیشن کبال‌یار، نیازمندان به کمک را در مناطق زلزله‌زده به کسانی که توان و تخصصش را دارند (حامیان) و همچنین به مسئولان دلسوز، وصل می‌کند. قابل پی‌گیری بودن و هدفمند بودن کمک‌ها، هدف اصلی طراحی این اپلیکیشن بوده است.
ثبت درخواست
شکل کار با اپلیکیشن بسیار ساده است. بعد از نصب اپلیکیشن کبال‌یار، افراد آسیب‌دیده در زلزله، می‌توانند درخواست‌ نیاز خود را در آن ثبت کنند. برای ثبت درخواست و سهولت کمک‌رسانی، وارد کردن برخی اطلاعات مثل آدرس و شماره تلفن ضروری است.
قبول درخواست
حامیان حاضر در منطقه‌ی زلزله‌زده یا شهرها و مناطق دیگر ایران نیز که کبال‌یار را در گوشی خود نصب کرده‌اند، با جست‌‌و‌جو در لیست درخواست‌ها، درخواستی را مطابق توانایی خود می‌پذیرند و براساس اطلاعات تماس درخواست‌کننده، با او تماس می‌گیرند.
دقت در ثبت و پذیرش درخواست
پس از قبول درخواست از جانب حامی، درخواست مربوطه از لیست درخواست‌های فعال، حذف می‌شود؛ پس دو نکته‌ی دقت در ثبت و پذیرفتن درخواست در کبال‌یار اهمیت زیادی دارد. درخواست‌کنندگان، می‌بایست درخواست خود را با دقتی مضاعف ثبت کنند و حامیان نیز از توان خود برای پذیرفتن درخواست، اطمینان داشته باشند و سپس آن را قبول کنند. زیرا پذیرش اشتباه یک درخواست، به معنای حذف آن از لیست و از بین رفتن فرصت تحقق یک نیاز در مناطق زلزله‌زده است.
نکات مهم

این اپلیکیشن برمبنای ارتباط دو طرف، یعنی فرد آسیب‌دیده در زلزله و حامی/ مسئولان طراحی شده است. امکان رد و بدل کردن پول در آن وجود ندارد و تنها برای رفع نیازهای ضروری و حیاتی است.
مهم‌ترین نکته این است که کبال هیچ نفع مالی در این پروژه ندارد و حامیان و افراد نیازمند به کمک در زلزله‌ی کرمانشاه، به طور مستقیم و بی‌واسطه با هم در تماسند.
جهت دانلود ابن نرم افزار به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.charkhoneh.com/content/930532310

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.