ترکیب های برای از بین بردن چین و چروک صورت شما

مطالعات نشان داده است که ترکیبات زیر می توانند چین و چروکها را کاهش دهند. اکثر این ترکیبات در بیشتر درمان های مراقبت پوست یافت می شوند، هم درمان هایی که تجویز شده اند و هم در محصولات داروخانه ای.
آلفا هیدروکسی اسیدها(AHA)
این اسیدهای میوه طبیعی لایه سلولهای مرده سطح پوست را برمی دارند، ظاهر خطوط ریز و چین و چروکهای پوست، مخصوصا پوست اطراف چشمها را بهبود می بخشند. یافته های جدید نشان می دهند که آلفا هیدروکسی اسیدها در غلظت های بالا می توانند به تحریک تولید کلاژن کمک کنند.
رتینوئیدها( شامل رتین A)
تنها درمان موضعی مورد تایید FDA برای چین و چروکها، ترتینوئین یا همان رتین A می باشد. پزشکان معتقدند که این کرم دارویی خطوط و چروکهای عمیق را کاهش داده و آسیب پوستی ناشی از نور آفتاب را هم ترمیم می کند. رتینول فرم طبیعی از ویتامین A می باشد که در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست داروخانه ای یافت می شود. مطالعات نشان می دهند که رتینول در یک فرمولاسیون تثبیت شده، در غلظت های بالا، می تواند مانند رتین A موثر باشد، بدون عوارض جانبی نظیر سوختگی پوست و حساسیت.
ویتامین C موضعی
مطالعاتی که در دانشگاه Tulane انجام شده، در میان سایر تحقیقات، نشان داده اند که ویتامین ث موضعی می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد، پوست را در برابر آسیب های اشعه های UVA و UVB آفتاب محافظت کند، مشکلات ناشی از رنگدانه های پوستی را اصلاح کند و بیماریهای التهابی پوست را بهبود دهد. با این وجود، نکته کلیدی نوع ویتامین C هست که استفاده می شود. تا امروز، اکثر مطالعات فرم ال- آسکوربیک اسید را بعنوان قوی ترین درمان برای چین و چروکها تایید کرده اند.
آیدِبنون( فرمی از کوآنزیم Q10)
این ماده شیمیایی هم خانواده با ماده مغذی کوآنزیم Q10 یک آنتی اکسیدان فوق قدرتمند به شمار می رود. در مطالعه ای که اخیرا در ژورنال تخصصی پوست منتشر شده است، پزشکان دریافتند که تنها ۶ هفته استفاده موضعی این ماده باعث ۲۶ درصد کاهش در زبری و خشکی پوست، ۳۷ درصد افزایش در آبرسانی پوست، ۲۹ درصد کاهش در خطوط و چین و چروکها و ۳۳ درصد بهبود کلی در پوست های آسیب دیده و آفتاب سوخته میگردد. مطالعات دیگر نیز نتایج مشابهی را گزارش کرده اند.
فاکتورهای رشد
مطالعات نشان داده اند، این ترکیبات، بخشی از پاسخ طبیعی التیام زخم در بدن هستند و زمانی که بطور موضعی استفاده شوند می توانند آسیب ناشی از اشعه مضر آفتاب و خطوط و چین و چروکها را کاهش دهند، از طرف دیگر تولیدکلاژن را مجددا احیا می کنند.
پنتاپپتیدها
تحقیقی که توسط انستیتو ملی سلامت آمریکا تایید شده است، نشان می دهد که پنتاپپتیدها می توانند تولید کلاژن را در پوستهای آسیب دیده توسط خورشید افزایش دهند. مطالعات متعدد بعدی هم نشان دادند زمانی که پنتاپپتیدها بطور موضعی مصرف می شوند، تولید کلاژن را تحریک کرده و چین و چروکها را از بین می برند.

آذر ۸, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "ترکیب های برای از بین بردن چین و چروک صورت شما"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو