بررسی تغییرات ظاهری دوربین اپل آیفون ۱۰

کمپانی بزرگ اپل را میتوان بزرگ ترین تولید کننده گوشی های هوشمند معرفی کرد این برند معروف تمام تلاش خود رابرای بهبود کیفیت گوشی های خود سرمایه گذاری می کند مهم ترین ویژگی این کمپانی را میتوان تمرکز روی بالاترین کیفیت گفت. برسی امزور ما در رابطه با تغیرات دوربین های گوشی اپل ایفون است.
اپل ایفون با توجه به گوشی قبلی خود که دوربین های آنها با بدنه گوشی همتراز بوده در جدید ترین پرچمدار خود تغیراتی در دوربین خود داده است. در آخرین مدل گوشی اپل ایفون بیشترین برامدگی وجود دارد. برامدگی که جای بحث دارد چرا که هیچ کسی از این برآمدگی مدل گوشی راضی نیست این موضوع زمانی مورد توجه قرار میگیرد که شما گوشی را بر روی یک سطح صاف مثل میز قرار می دهید و در زمان ضربه زدن به صفحه نمایش گوشی با تکان خوردن و لرزش مواجه میشوید. در این لحظه حس خوب از استفاده کننده گوشی گرفه میشود چرا که نه میتواند به راحتی استفاده کند و همینطور احساس ناخوشایندی لطمه دیدن بر روی دوربین گوشی را احساس میکند.

در آیفون ۱۰ برای اولین‌ بار فلاش ال‌ای‌دی با بخش دوربین یکپارچه شده است. برجستگی دوربین اکنون از هر نسل دیگری بزرگ‌تر شده و ما با برآمده‌ترین دوربین آیفون در تمام این سال‌ها مواجه هستیم.
علاوه‌بر موارد بالا، اپل برای نخستین‌ بار چینش سنسورهای دوربین را به‌صورت عمودی قرار داد.

تغییرات دوربین آیفون ۱۰ نسبت به آیفون ۸ به دریچه‌ی دیافراگم لنز «تله‌فوتو» محدود می‌شود. اپل به‌جای استفاده از دیافراگمی با گشودگی f2/8، از گشودگی f/2.4 استفاده کرده است که نوردهی بیشتری به ارمفان می‌آورد. همچنین لنز دوم اکنون از تثبیت‌کننده نوری تصاویر بهره می‌برد.
در بخش جلویی، به‌ لطف استفاده از سنسورهای TrueDepth، اکنون شاهد حالت پرتره برای دوربین سلفی هستیم.
مسلماً اگر در نسل‌های آتی آیفون راهی برای یکپارچه‌سازی دوربین با بدنه‌ی دستگاه باشد بدون اینکه کیفیت دوربین با کاهش مواجه شود؛ اپل این کار را خواهد کرد. بنابراین اگر از دوربین‌های برآمده خوشتان نمی‌آید، باید از تلفن‌های چند سال پیش استفاده کنید یا به استفاده از دستگاه‌های جدید تن دهید.

بهمن ۲۲, ۱۳۹۶

۲ پاسخ به "بررسی تغییرات ظاهری دوربین اپل آیفون ۱۰"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم توسعه و تحقیق گیلارو