نکاتی برای شرکت کردن در رویدادها و اخذ مدارک معتبر

«بهترین فرصت برای ثبت نام و اخذ گواهی نامه رسمی از دانشگاه اکسفورد انگلستان»! این عبارت چند بار نظر شما را جلب کرده است؟ بله؛ باید بگوییم گاهی عناوینی در برگزاری یک رویداد باعث می شود اشخاص با نادیده گرفتن محتوای یک رویداد آموزشی اقدام به ثبت نام کرده و سرمایه و وقت خود را صرف شرکت در چنین رویدادهایی کنند. اما به نظر شما آیا نباید به محوریت های کلی این رویداد ها توجه کرد؟ برای ثبت نام در رویدادهای آموزشی باید به نکات مهمی توجه داشت تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شود. اگر شما از آن دسته افرادی باشید که مایل به شرکت در رویداد های آموزشی هستید، در ادامه مواردی را برای شما آماده کرده ایم تا با تشخیص یک رویداد اصولی و غیر اصولی بتوانید وقت و پول خود را برای رویداد های آموزشی مناسب خرج کنید.
مدرس
شاید برای شما مهم است بدانید که مدرس رویدادی که در آن شرکت می کنید چه شخصی باشد. نکته اول آن که در ابتدا باید درباره مدرس اطلاعات کافی به دست آورید. مطالعه رزومه مدرس خوب است اما کافی نیست. فاکتور های دیگری همچون نظر منتقدین درباره آنها، نظر شرکت کنندگان دوره های قبل و حتی مشاهده صفحات آن ها در شبکه های مجازی علمی و عمومی نظیر لینکداین، آکادمیا، اینستاگرام، کانال تلگرام و … می تواند در جهت شناخت آنها و حوزه تخصصی مدرسین کمک شایانی به شما باشد. زیرا ممکن است یک مدرس در چندین زمینه تدریس کند، اما لزوما در همه آنها متبحر نباشد.
عنوان رویداد
هر برگزار کننده برای  رویداد خود یک نام انتخاب می کند. انتخاب عنوان رویداد آموزشی برای جذب مخاطب و تعیین حدود و سرفصل های آن رویداد اهمیت خاصی دارد. به عبارت دیگر، عنوان یک رویداد  نوعی بازاریابی روانی برای جذب مخاطبین است .اما گاهی ممکن است برگزار کننده رویداد آموزشی عنوانی را انتخاب کند که به محتوای آن چندان مرتبط نباشد. بنابراین نسبت به عنوان رویدادها محتاط باشید. برای این منظور لازم است علاوه بر اطمینان از تبحر مدرس، از سرفصل های رویداد هم آگاهی پیدا کنید.

سرفصل های رویداد
شاید برگزار کنندگان برای رویداد های خود از سرفصل های کلی استفاده کنند. تا با نام و عنوان دوره خود همخوانی داشته باشد. اما باید در نظر داشته باشید که برای یک رویداد نباید به سرفصل های که به نام کلی نوشته شود اعتماد کرد چرا که یک مدرس اگر محتوای دوره خود، برای مخاطبینش اهمیت داشته باشد حتما از موضوعات اصلی دوره و نکات کلیدی که قرار است در دوره اشاره شود توضیحاتی را ذکر می کند.
زمان رویداد و مکان رویداد
یک اصل اساسی در همه رویدادهای آموزشی زمان و مکان آن است. پس اگر یک مدرس دارای تجارب زیادی باشد حتما در زمان های مناسب دوره خود را برگزار می کند. به عنوان مثال در زمان های شدت ترافیک شهری مناسب نیست. همچنین برای مخاطبین خود مکانی را انتخاب می کند تا فاکتورهایی برای رعایت حال آنها همچون محل مناسب پارک خودرو، دسترسی به وسائط نقلیه عمومی، سالن و یا کلاس هایی مطابق با استاندارد های تدریس و … را دارا باشد.
اعطای گواهی نامه
بعضی از برگزار کنندگان برای افزایش اعتبار رویداد آموزشی خود، از امتیاز اعطای گواهی نامه استفاده می کنند. باید توجه داشت که اعطای گواهی نامه بدون آزمون و ارزشیابی از هنر جویان ارزشی چندانی ندارد. علاوه بر این، باید بدانید که این مدارک و گواهی نامه ها چه تاییدیه و امتیازی دارند. به عنوان مثال، همان طور که در ابتدای این مقاله آمده است، شاید در هنگام ثبت نام یک رویداد عنوان شود که گواهی نامه ای از دانشگاه اکسفورد انگلستان به شرکت کنندگان اعطا می شود. آیا واقعا گواهی نامه ها از این دانشگاه صادر می شود؟!
نتیجه کلی
در هنگام ثبت نام و تبلیغ هر رویداد،برگزار کننده باید شفاف و صادقانه رفتار کند. در صورتی که عنوان و سرفصل ها برای شما مبهم بود حتما با برگزارکنندگان تماس بگیرید و  را از آن ها اطلاعات کامل درخواست کنید. نسبت به توانمندی ها و سوابق مدرس آگاهی پیدا کنید. بررسی نظرات شرکت کنندگان قبلی هر رویداد بسیار حائز اهمیت است. در انتها دوباره یادآور می شویم میزان تحصیلات مدرس رویداد به تنهایی نشانه تسلط او نسبت به موضوعات مورد تدریس نیست.

۰ پاسخ به "نکاتی برای شرکت کردن در رویدادها و اخذ مدارک معتبر"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو