0

آموزش فعال سازی اتوماتیک نور شب در ویندوز۱۰

بازدید 157

اگر شما جز آن دسته از کاربرانی هستید که بیشتر کار های خود را با سیستم در شب انجام میدهید بهتر است از قابلیت Night Light استفاده کنید. تا چشمان شما در شب صدمه ای به آنها وارد نشود چرا که ذهن شما باعث عدم تمرکز در کارتان میشود و خوب این موضوع جای بحث دیگر دارد. با استفاده از این قابلیت که بر روی ویندوز ۱۰ وجود دارد کمتر چشمان شما خسته می شود و میتوانید با نور بهتر کار کنید. تغیر حالت این نور از رنگ آبی به رنگ زرد می شود یا بهتر است بگوییم از نور سرد به نور گرم. برای استفاده از این قابلیت اما باید چه مسیری را در ویندوز خود طی کنید تا بتوانید استفاده کنید.
نحوه فعال سازی حالت تغیر نور شب
در قدم اول شما باید کلمه Setting را در قسمت استارت ویندوز تایپ کنید تا ایکون سبز رنگ ستینگ به شما نمایش داده شود و بر روی قسمت تنظیمات کلیک کنید
 حالا برای شما صفحه تنظیمات ویندوز باز شده است وشما میتوانید از این صفحه وارد بخش System شوید.
در صفحه System قسمت سمت راست گزینه Display را انتخاب کنید که با شماره عدد یک نام گذاری کردیم بعد از آن شماره ۲ را روشن کنید تا حالت اتوماتیک نور شب برای شما فعال شود. روی شماره ۳ به نام Night Light Settings کلیک نمایید تا بخش جدیدی برای شما باز شود.
حالا قسمت Night Light Settings برای شما باز شده است و در این قسمت میتوانیدبا فشوردن موس روی تغیر حالت رنگ میتوانید میزان گرمی و سردی صفحه خود را بسنجید و به دلخواه تغیر دهید توجه داشته باشید که بهترین حالت این است که روی کیفیت رنگ نور شب همان حالت پیش فرض باشد و تغیری ندهید. در قسمت بعد شما با انتخاب گزینه Set Hours میتوانید زمان را تغیر دهید. و در قسمت انتهایی میتوانید ساعت شروع و پایان تنظیمات نور شب را مشخص کنید.
امید واریم که این قسمت آموزشی کمک شایان و مطلب مفیدی برای شما واقع شده باشد. در صورتی که هر گونه سوالی داشته باشید میتوانید در قسمت نظرات همین پست سوال خود را بپرسید و کارشناسان گیلارو در کمترین زمان پاسخ گوی سوالات شما هستند.
نویسنده : محمد حسین صادقی

منبع : گیلارو

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.