معروف ترین و بهترین فرمت فایل های رایج در جهان

در زمانی که فایل های در سیستم های خود ذخیره میکنید با چند کلمه بعد از نام فایل وجود دارد. که بعد از نام فایل مربوطه بعد از نقطه جدا میشود و این پسوند را فرمت می نامیم. جال شاید برای شما سوالی پیش بیایید که این فرمت ها چه نوع کارایی دارند و چگونه میتوانید از این فرمت ها استفاده کنید.
امروز در خدمت شما هستیم تا با شناخت و معرفی فرمت های تصاویر در خدمت شما باشیم و بیشتر بدانید.
تصاویر: JPG یا PNG
بیشتر افراد از هر دو این فرمت‌ها استفاده می‌کنند و در استفاده از آن‌ها تفاوتی قائل نم‌یشوند. ممکن است ما به حجم فایل‌های خود اهمیت ندهیم ولی یک مدیرسیستم خبره خوب می‌داند که حجم کم عکس چه تأثیری بر بار وارده بر سرور و همچنین پردازش‌های آن خواهد گذاشت و سرعت بارگذاری یک صفحه را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد.
از مشهودترین اختلافات بین JPG و PNG سایز فایل است، اما برای اینکه تفاوت‌های بیشتری را درک کنیم باید در تصویر عمیق‌تر شویم.
در بالا تصویری از جنگل را می‌بینیم که با فرمت JPG ذخیره شده و این عکس کیفیت مطلوبی داشته و در آن از رنگ‌های زیادی استفاده شده است. فرمت JPG همیشه یک فرمت محبوب برای ذخیره عکس‌ها توسط عکاسان و انتشار آن‌ها به صورت آنلاین بوده است. این انتخاب به دلیل آن است که کار فشرده‌شدن عکس‌ها در این فرمت بسیار دقیق انجام گرفته و در عین حال از جزئیات تصویر کاسته نمی‌شود، بنابراین تصاویری زیبا مانند تصویر بالا با کم شدن مقدار بسیار کمی از کیفیت آن‌ها هنوز هم شفاف و درخشان بوده و جزئیات را کاملاً نمایش می‌دهند.
با این حال به خاطر الگوریتم فشرده‌سایز مخصوص JPG این فرمت در نمایش کنتراست لبه‌های اجسام کمی مشکل دارد، این مشکل بیشتر در متون، نشانه‌ها و مواردی شبیه به آن مشاهده می‌شود. اگر یک عکس با کیفیت بسیار بالا را زوم کنید نیز می‌بینید که لبه‌ها دارای خطوط تیره مستقیمی هستند که همانند سایه خودنمایی می‌کند.
پس از اینکه فایل را چندین بار ذخیره کردید می‌بینید که مشکل کنتراست در لبه‌ها بیشتر شده و حتی بدون زوم کردن هم قابل مشاهده است.

این مورد در عکس بالا نیز قابل مشاهده است، همچنین می‌توانید اعوجاج بسیار زیادی را در قسمت‌هایی که دارای کنتراست بالاتر هستند حس کنید.
منبع :زومیت

مهر ۱۵, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "معروف ترین و بهترین فرمت فایل های رایج در جهان"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو