0

معرفی بیشتر اندروید o گوگل

بازدید 195

اگر شما هم با ویژگی های اندروید O آشنایی ندارید ، تا پایان این مقاله را دنبال کنید . در این پست تصمیم گرفتیم برخی از تغییرات مهم اندروید O یا همان ۸ را برای شما بیان کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .
۱- مدیریت مصرف منابع در پس زمینه
اندروید از اندروید ۶ به این سو با معرفی حالت ویژه مدیریت مصرف انرژی به صورت خام از این قابلیت پشتیبانی می کند. تا پیش از اندروید مارشملو اما برخی شرکت های اندرویدی مثل سونی و سامسونگ این قابلیت را به صورت پیش فرض در خود داشتند. در اندروید ۷ شاهد پیشرفت حالت Doze بودیم و حالا در اندروید ۸ شاهد پیشرفت بیشتر آن هستیم. در اندروید ۸ قرار است مصرف پس زمینه برنامه ها محدود شود تا منابع انرژی و پردازشی برای کنترل مصرف باتری و سرعت بهتر دستگاه و دیگر برناه ها را شاهد باشیم. در حال حاضر در رابط کاربری Grace UX سامسونگ شاهد معرفی برنامه های پرمصرف در پس زمینه، هستیم. شما می توانید آن را ببینید یا اجازه دهید به کار خود ادامه دهد.
۲- کانال برای اعلانیه ها
با توجه به افزایش روز افزون و سرسام آور اعلانیه ها در موبایل های هوشمند ما، اندروید همواره بهترین تلاش خود را برای ساماندهی بهتر این بخش دارد، بخشی که این پلفترم برای اولین بار آن را معرفی کرد و در بهینه سازی آن استاد است. در این قابلیت جدید، توسعه دهنده می تواند اعلانیه های برنامه خود را کانال بندی کند، سپس شما می توانید هر دسته بندی که مایلید را اجازه بدهید و دیگر اعلانیه ها را نه. تصور کنید در تلگرام بتوانید فقط برای اشخاص اعلانیه را روشن کنید، چقدر خوب خواهد بود!
۳- API پرکردن خودکار اطلاعات
این قابلیت شبیه به برنامه های مدیریت رمز عبور است که حالا به صورت API ارایه شده و برای توسعه دهنده ها آماده است. در حال حاضر در رابط کاربری Grace UX سامسونگ شما می توانید از قابلیت Samsung Pass با پشتیبانی از حسگر اثرانگشت استفاده کنید.
۴- حالت تصویر در تصویر
برای توصیف این حالت می توان به وضعیتی که هنگام تپ کردن روی دکمه بازکشت در برنامه یوتیوب در حال تماشای ویدیو پیش می آید اشاره کرد. در این حالت یک پیش نمایش کوچک از ویدیو در کنار نمایشگر باقی می ماند. آنطور که در تصویر بالا می بینید، احتمالا این حالت فقط در برنامه گالری که احتمالا هنوز هم Google Photo باشد در دسترس است. اگر این گونه باشد که اصلا قابلیت جدیدی نیست و دستگاه های اندوریدی مثل گلکسی اس ۳ سال ۲۰۱۲ روی اندورید ۴.۰.۴ این قابلیت را داشتند! اگر هم برای همه برنامه ها باشد یعنی بتوان برنامه ها را به صورت پاپ آپ روی صفحه باز کرد، باید بگوییم این قابلیت از سال ۲۰۱۴ و روی گلکسی نوت ۴ در دسترس است.
۵- قاب به روزرشونده آیکون ها
یکی از مسائل مورد چالش برای لانچرهای مختلف در مقابل آیکون برنامه ها، همشکل کردن این آیکون هاست. شرکت هایی مثل هواوی، سامسونگ و غیره سعی در انجام داده اینکار به روش خود دارند. برخی با کراپ کردن آیکون در شکل مشخص، برخی با پیش فرض قرار دادن یک آیکون خاص از سوی خود و برخی با قرار دادن آیکون کوچکتر شده در یک قاب یکسان. حال قرار است آیکون ها به شکلی باشد که بتوان در سه حالت مختلف نمایش داده شود.
۶- تنظیم دامنه رنگ به صورت شخصی برای برنامه ها مختلف
بدین صورت برنامه های مختلف می توانند از دامنه رنگی متفاوتی برای مقاصد خود استفاده کنند. شبیه به این قابلیت در حالت Adaptive Display تنظیمات نمایشگرهای امولد سامسونگ نسل هاست که استفاده می شود.
۷- پشتیابی از LDAC
این نیز موضوع جدیدی نیست. الجی، سونی و اچ تی سی مدت هاست که از این قابلیت در دستگاه های خود استفاده می کنند. حال اندروید به صورت پیش فرض از آن پشتیبانی خواهد کرد. این بدین معنی است که شما می توانید روی هندزفری بلوتوث خود آهنگ با کیفیت بالا گوش کنید.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.