عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه

امروز با عکاسی و تصویر های از کشور سوریه در خدمت شما هستیم. با توجه به جنگ ها داخلی این کشور قسمتی از شهرهای سوریه ویران شده. تصاویری که میبینید مربوط به شهر انخل و ساختمان های خالی از سکنه و ویران شده میباشد که محلی مناسب برای گروهی از نوجوانان و جوانان شده تا با ورزش پارکور از آن استفاده کنند.
و اما در رابطه با ورزش پارکور: پارکور یعنی عبور از موانع در سریعترین زمان ممکن با استفاده از آسانترین و ساده ترین شیوه ی حرکتی و کمترین انرژی مصرفی بدن از یک مبدا به مقصد ..
البته در پارکور اصلا نباید مسیر (مبدا و مقصد ) مشخص باشد یعنی که موانع و مسیر از قبل تعریف شده نیستند این فرد هستش که تصمیم میگیرد با استفاده از توانایی های خود از کدام مسیر برود و از کدام شیوه ی حرکتی برای عبور از موانع استفاده کند . در ضمن یادمان نرود ما در پارکور به هیچ وجه دنبال موانع نمیگردیم این مسیر هستش که موانع رو سره راه یک تراسور میزاره.
پارکور از زمانی که انسان نیاز به شکار کردن و شکار نشدن داشته، وجود داشته‌است. انسان‌ها به طور طبیعی گستره‌ای قابل توجه از حرکات و حالات ممکن را برای گذشتن از موانع به وجود می‌آورد. از آن گذشته، کودکان به سهولت و صورت بدیع و با نشاط حرکت می‌کنند، ولی ما هنگامی که شروع به حرکت آگاهانه می‌کنیم، آن ویژگی را از دست می‌دهیم. افراد زیادی در طول تاریخ بر روی حرکت انسان و بهبود آن کار کرده‌اند (از جمله عیاران کاغذباز).
اما پارکور به معنای خاص آن، توسط ریموند بل (Raymond Belle) که یک سرباز فرانسوی در جنگ ویتنام بود پایه‌گذاری شد. او و همراهانش به‌دنبال به وجود آوردن یک روش کارا و مناسب برای «تعقیب و فرار» بودند. این فعالیت‌ها، سرانجام توسط فرزندش دیوید بل (David Belle) به‌صورت مدوّن درآمد. داوید بیشتر عمر خود را صرف سامان‌دهی این ورزش کرد و نام «پارکور» را بر آن نهاد. او و دوستانش، از جمله سباستین فوکان (Sebastien Foucan) که مشهورترین آن‌هاست، با آموزش‌های ریموند بل این ورزش را کامل کردند.
عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه
عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه
عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه
عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه
عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه
تحریریه معماری آرل
منبع: BBC

شهریور ۱, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "عکاسی پارکور در منطقه متروکه جنگ زده سوریه"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو