چگونه زبان فارسی را در “سیستم عامل اوبونتو” اضافه کنیم!

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ها روز دنیا بعضی از کاربران بنا به خواسته های شخصی خود سیستم عامل های خود را انتخاب میکنند.امروز با سیستم عامل ابونتو در خدمت شما هستیم. ابونتو یک سیستم عامل متن باز بر پایه لینوکس است.اگر بخواهید از زبان نوشتاری غیر از زبان پیش فرض یعنی همان انگلیسی استفاده کنید. توسط آموزش تصویری زیر همراه ما باشید.
برای شروع کار ابتدا از گوشه بالا سمت راست وارد تنظیمات سیستم و (System Settings) را انتخاب کنید.
۰۰۱پس از وارد شدن به System Settings گزینه Text Entry را انتخاب کنید.
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!حال شما وارد صفحه Text Entry شدید و برای اضافه کردن زبان مورد نظر خود دکمه مثبت + را انتخاب کنید. 
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!حالا نوبت به انتخاب زبان مورد نظر شما فرا میرسد. و گزینه زبان Persian را یا از متن بار زیر جستجو کنید یا از لیست بالا انتخاب کنید و در آخر گزینه Add را بزنید تا به لیست زبان های سیستم شما اضافه شود.
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!در اینجا اضافه کردن زبان فارسی به سیستم شد. اما حالا چگونه از کلید های میانبر استفاده کنیم؟و کلید میانبر چیست؟ در سیستم عامل ویندوز ما برای تغیر دادن نوع زبان نوشتاری خود از دو کلید میانبر Alt+Shift استفاده میکردیم. اما در لینوکس اینطور نیست و کلید میانبر برای تغیر نوع نوشتار شما از دو کلید Win+Space استفاده میشود. درصورتی که بخواهید طبق روال  ویندوز این عملیات را انجام دهید. کافی است در قسمت Switch To Next Source Using دو کلید دلخواه خود را انتخاب نمایید.
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم! در اینجا کار تغیر ربان ما به اتمام رسید. خوشحال میشویم در صورتی که سوال یا پیشنهادی دارید برای ما نظرات خود را بنویسید.

منبع: تک تیک

۰ پاسخ به "چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو