0

چگونه زبان فارسی را در “سیستم عامل اوبونتو” اضافه کنیم!

بازدید 1046

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ها روز دنیا بعضی از کاربران بنا به خواسته های شخصی خود سیستم عامل های خود را انتخاب میکنند.امروز با سیستم عامل ابونتو در خدمت شما هستیم. ابونتو یک سیستم عامل متن باز بر پایه لینوکس است.اگر بخواهید از زبان نوشتاری غیر از زبان پیش فرض یعنی همان انگلیسی استفاده کنید. توسط آموزش تصویری زیر همراه ما باشید.
برای شروع کار ابتدا از گوشه بالا سمت راست وارد تنظیمات سیستم و (System Settings) را انتخاب کنید.
۰۰۱پس از وارد شدن به System Settings گزینه Text Entry را انتخاب کنید.
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!حال شما وارد صفحه Text Entry شدید و برای اضافه کردن زبان مورد نظر خود دکمه مثبت + را انتخاب کنید. 
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!حالا نوبت به انتخاب زبان مورد نظر شما فرا میرسد. و گزینه زبان Persian را یا از متن بار زیر جستجو کنید یا از لیست بالا انتخاب کنید و در آخر گزینه Add را بزنید تا به لیست زبان های سیستم شما اضافه شود.
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم!در اینجا اضافه کردن زبان فارسی به سیستم شد. اما حالا چگونه از کلید های میانبر استفاده کنیم؟و کلید میانبر چیست؟ در سیستم عامل ویندوز ما برای تغیر دادن نوع زبان نوشتاری خود از دو کلید میانبر Alt+Shift استفاده میکردیم. اما در لینوکس اینطور نیست و کلید میانبر برای تغیر نوع نوشتار شما از دو کلید Win+Space استفاده میشود. درصورتی که بخواهید طبق روال  ویندوز این عملیات را انجام دهید. کافی است در قسمت Switch To Next Source Using دو کلید دلخواه خود را انتخاب نمایید.
چگونه زبان فارسی را در "سیستم عامل اوبونتو" اضافه کنیم! در اینجا کار تغیر ربان ما به اتمام رسید. خوشحال میشویم در صورتی که سوال یا پیشنهادی دارید برای ما نظرات خود را بنویسید.

منبع: تک تیک

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.