0

با پروتز سینه بانوان بیشتر آشنا شوید

بازدید 109

آنچه در این مطلب برای شما به اشتراک گذاشته میشود در رابطه با پروتز های سینه می باشد. بهتره است قبل از شروع کمی در رابطه با کلمه پروتز آشنایت کلی داشته باشیم و با درک بهتر بتوانیم مطلب را خدمت شما برسانیم.
پروتز : یا میتوان با نام دیگری به اسم اندام ساختگی و یا برسازه معرفی کنیم، سازه ای میتوان گفت که با بازسازی قسمت های از بدن که در حقیقت جایگزین عضو اندام بدن یا بخشی از قسمت از دست رفته اشاره کرد. البته در برخی از موارد نیز جنبه زیبایی دارد. بر این اساس با مفهوم کلی پروتز یا برسازه آشنا شدیم.
در پروتز سینه، خانم ها میتوانند جهت زیبایی، اندازه و شکل سینه های خود را با توجه به نیاز خود فرم دهند، البته در بعضی مواقع با مواردی از جمله از دست رفتن سینه های حود به طور مثال سرطان سینه نیاز به این عمل را دارند. که بر دو جهت میتوان اشاره کرد.
در این قسمت پروتز سینه را میخواهیم بر اساس زیبایی مورد برسی و آشناییت مختصری قرار دهیم. که نوع های پروتز موجود و عوارض های احتمالی این مطلب آشنا بشویم.
۰۱
برای پروتز سینه با دو نوع سیلیکونی و آب نمکی شناخته میشوند.
پروتز های آب نمکی: این نوع پروتز از پوشش سلیکونی و محتوایی داخلی آن را آب نمک پوشش می دهد.
پروتز های سلیکونی : و نوع دیگر پروتز به نام پروتز سیلیکونی می باشد. که از نوع پوشش سلیکونی و  محتوا و مواد داخلی آن از ژل پلاستیکی می باشد.
با پروتز سنیه بیشتر آشنا شوید
باید بدانید که بیشتر خانم ها بر این باورند که پروتز آب نمکی شباهت زیادی به سینه های واقعی دارند. اما نباید این نکته را فراموش کنید که در صورت نشت خطر پروتز های سلییکونی بیشتر می باشد.
سازمان عذا و داروی آمریکا در سال ۱۹۹۲ به دلایل نگرانی های که از سمت سلامت و ایمنی انسان وجود داشت این عمل را متوقف نمود. اما از سال ۲۰۰۶ با توجه به علم بالاتر و تحقیقات کامل تر این مورد آزاد کرد. سازمان عذا و داروی آمریکا با سه کلمه FDA شناخته میشود.
بهتز است بدانید سینه خانم ها در سن بیست سالگی و در دوران نوجوانی رشد خود را دارد. با توجه به این موضوع سازمان عذا و دارو آمریکا قانونی پیاده سازی کرد تا با توجه به آن قانون ایمپلنت پروتزهای آب نمکی باید حداقل ۱۸ سال را داشته باشند و برای ایمپلنت های سلیکونی سن مورد نظر ۲۲ سال می باشد.
مورد قابل توجه این است که باید برای انتخاب دکتر و جراح خود دقت کامل و فردی با تجربه و مورد اعتماد را بیابید. یا شخصی که حداقل به طور معمول دارای پنج سال سابقه آموزش جراحی و دو سال سابقه انجام جراخی های تخصصی در این زمینه را داشته باشد. امکان اینکه پزشک شما بخواهد چند روز مصرف داروهایتان را قطع کنید وجود دارد. تا از احتمال عوارض عمل کاسته شود. قبل از عمل باید با دکتر خود ملاقات های داشته باشید تا به وضعیت جسمانی و درمانی شما اشرافیت کامل داشته باشد. شما میتوانید عمل جراحی پروتز خود را به صورت سرپایی و یا اینکه حداکثر دو روز در بیمارستان بر حسب تشخیص پزشک بستری خواهید شد.
دوره نقاهت پس از عمل جراحی سینه 
بعد از عمل، سینه شما را با گاز استریل می پوشانند. و در شرایطی امکان دارد لوله های تخلیه ایی به سینه شما متصل کنند و بعد از چندین روز جدا می شود.و گاهی این امکان وجود دارد برای برطرف شدن زخم های شما سینه بندهای جرای متصل کنند. در جریان باشد پس از عمل شما به مدت دوماه باید استراحت و پرهیزگاری انجام دهید. استراحت شما به معنای مطلق نمیباشد اما نباید از بلند کردن اجسام سنگین در طول این مدت استفاده کنید. تعدادی مسکن برای کاهش درد های شما خوب خواهند بود و همینطور ممکن می باشد دکتر شما برایتان مسکن های تجویز نمایند. در زمان پس از جراحی نواحی از قسمت های که عمل کردید در روز های آول متورم خواهد بود و به مرور زمان این موارد محو خواهند شد و اصلا جای نگرانی وجود ندارد.
با پروتز سنیه بیشتر آشنا شوید
عوارض عمل جراحی پروتز سینه 
بعد از عمل جراحی شما، احتمالاتی وجود دارد که برای شخص بیمار پیش بیایید. به خاطر داشته باشید حتما با دکتر خود موارد که احساس خظر می کنید را مطرح نمایید و قسمت های از عوارض این عمل را برایتان شرح میدهیم.برای مثال | خونریزی – عفونت – عدم تقارن سینه ها و سایز سینه ها – ایجاد و شکل گیری اسکار – تغیر میزان های حساسیتی سینه و نوک سینه – درد سینه
به خاطر داشته باشید که امکان اینکه ایمپلنت شما نشت و یا پارگی داشته باشد وجود دارد. اما در صورتی که پروتز ار نوع اب نمکی باشد. نشت خواهد داشت. نمک به آسانی توسط بدن جذب میشود. در عین حال که اگر پروتز سیلیکوتی نشت کند و پاره شود ممکن است محتویات داخلی آن در پوشش خود باقی بماند و یا از آن خارج شود. هنگامی که پروتز آب نمکی نشست کند اندازه و سایز آن کوچکتر می شود. اما در پروتز های سیلیکنونی همچین نشانه های وجود ندارد و به عنوانی نام این پارگی را پارگی خاموش می نامند.
نکته ای که باید بدانید این است که خانم های که از پروتز سیلیکونی استفاده و عمل کرده اند، باید بعد از گذشت سه سال به MRI مراجعه کنند و بعد از این هر دو سال یک بار برای چک کردن پارگی خاموش نیاز به M.R.I دارند. در انتها باید اضافه کنم که عمل پروتز سینه احتمال به سرطان سینه را افزایش میدهد.
منبع : پارسی ونوس

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.