021-88442002

همه چیز درباره فواید و عوارض گیاه پیوراریا میریفیکا – گیاه پیوراریا میریفیکا چیست

ایجاد شده توسط تیم تولید محتوا در سلامت و زیبایی 1402/07/06
اشتراک گذاری

پیوراریا میریفیکا گیاهی که امروزه مورد توجه خیلی از بانوان قرار گرفته است. این محصول برای فرم دهی باسن، سینه و همینطور برای جوان سازی پوست و رشد مو بسیار مفید است. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که اطلاعاتی از این محصول می خواهید این پست را تا انتها مطالعه کنید.

از اینکه وب سایت آموزشی و بخش سلامتی را دنبال میکنید از شما صمیمانه سپاس گذاریم امروز میخواهیم در مورد گیاهی که مطالعات فراوان علمی و نتیجه های مثبتی که روی آن گرفته شده صحبت کنیم امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع قرار بگیرد پس در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این گیاه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار بدهیم

پیوراریا میریفیکا برای سالهای بسیاری به منظور اهداف پزشکی و عمدتا بعنوان مکمل هورمون زنانه مورد استفاده قرار می گرفته است. پیوراریا میریفیکا گیاهی ست که بطور بومی در میانمار و شمال شرقی تایلند می روید. این گیاه همچنین با نام  Kwao Krua  نیز شناخته شده است. امروزه عصاره حاصل از این گیاه برای ساخت مکمل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پیوراریا میریفیکا Pueraria Mirifica چیست ؟


پیوراریا میریفیکا گیاهی بومی تایلند است که در تایلندی ها با نام های “Kwao Kreu” یا White Kwao Kreu شناخته می شود. متعلق به خانواده لگومینوزا ، زیر شاخه Papilionoideae یا شاخه سویا ، لوبیا و نخود فرنگی است. این گیاهان معمولاً در جنگلهای غرب و شمال شرقی تایلند در ارتفاع ۳۰۰-۸۰۰ متر از سطح دریا تایلند وجود دارد.

اصول فعال در این گیاه در ریشه غده یافت می شود که به نظر می رسد زنجیره ای از لامپ های گرد به اندازه های مختلف است که از طریق کوچک به یک بعدی متصل می شود. ریشه در کل طول ریشه. شکل و اندازه ریشه غده بسته به محیطی که در آن وجود دارد متنوع است. نه گونه از گیاهان در جنس Pueraria در تایلند وجود دارد که به طور یکسان به نظر می رسند ، با این حال صحت پیوراریا میریفیکا را می توان به طور واضح از خصوصیات متمایز گیاه گل و غلاف موی آن تأیید کرد.

به دلیل خود بارور شدن در مدت طولانی در مناطق مختلف تایلند انواع مختلفی دارد  علاوه بر این  کشت بافت این گیاه توسعه یافته و آزمایشات میدانی مورد بررسی قرار گرفته است ، در حال حاضر صنعت کالای طبیعی تایلند قادر به تولید مزارع ارگانیک این گیاه برای تهیه مداوم مواد اولیه است.

در ماه مه سال ۱۹۳۱ ، لوانگ آنوسان سانتارا جزوه ای را با موضوع “کوائو کروا” منتشر کرد که در آن روشهای مختلف تهیه داروی مردمی با استفاده از پیوراریا میریفیکا  Pueraria Mirifica و ادعای قدرت جوان سازی آن توضیح داده شده است

جوامع محلی در تایلند بیش از صد سال از پوراریا میریفیکا استفاده کرده اند ، به خصوص برای ویژگی های جوان سازی آن. اعتقاد به خاصیت جوانسازی Pueraria Mirifica از نسلی به نسل دیگر و اخیراً از طریق انتشارات Luang Anusan Suntara در حال گذر است.

پیوراریا میریفیکا افزایش و فرم دادن به سینه و باسن ، عوارض و فواید گیاه پیوراریا میریفیکا - قیمت قرص و پودرهای Pueraria Mirifica


فواید پیوراریا میریفیکا بر روی سلامتی

مطالعات علمی متعددی جهت تایید اینکه پیوراریا میریفیکا می تواند فواید بیشماری بر روی سلامتی داشته باشد انجام گرفته است:

یائسگی

یائسگی در اکثر خانمها  باعث ایجاد علایم و نشانه های نامطلوبی نظیر گرگرفتگی و عرق کردن های شبانه می گردد. مطالعه علمی ای در تایلند بر روی گروهی از خانم ها صورت گرفته است، و به آنها مکمل پیوراریا میریفیکا به مدت یک ماه داده شده است، در پایان این مطالعه، امتحان شونده ها کاهش قابل توجهی در گرگرفتگی و عرق کردن های شبانه شان گزارش کردند. در واقع، بسیاری از این خانم ها متوجه  بهبود این علایم حتی در یک هفته اول شدند. پیوراریا میریفیکا حاوی ترکیبی به نام میروسترول است. محققان بر این باورند که این ترکیب جزء اصلی و فعال در بهبود علائم نامطلوب یائسگی می باشد.

کمبود میل جنسی

نشان داده شده است که پیوراریا میریفیکا باعث افزایش لذت جنسی می گردد و همچنین می تواند رطوبت واژن را افزایش دهد. مواد غذایی مفید در تقویت میل جنسی

پوکی استخوان

پوکی استخوان دیگر وضعیتی ست که در زنان بعد از یائسگی شایع می باشد. پوکی استخوان باعث می شود که استخوانها ضعیف و شکننده شوند که این امر آنها را بسیار مستعد شکستن می سازد. نشان داده شده است که پیوراریا میریفیکا سلامت اسکلتی را بهبود می بخشد که از این طریق می تواند احتمال پوکی استخوان را کاهش دهد.محققان بر این باورند که فیتو استروژن موجود در پیوراریا میریفیکا به مقابله با پوکی استخوان کمک می کند. مصرف پیوراریا با کلسیم، که برای جدب بهتر آن توصیه می شود، باعث کمک به مقابله با پوکی استخوان می گردد.


پیری

پیوراریا میریفیکا انتخابی عالی برای افرادی ست که می خواهند بطور طبیعی با پیری و عوارض ناشی از آن مقابله کنند. این گیاه و مکمل آن حاوی ترکیبات فلاوونوئیدی و میرسترول می باشد که اثبات شده که همه اینها در جلوگیری از پیری موثر می باشند. کاهش سفیدی موها و سلولیت، افزایش انرژی بدن، تقویت حافظه و بهبود گردش خون تعدادی از مزایایی ست که افراد بعد از استفاده از پیوراریا میریفیکا گزارش کرده اند.

برجسته شدن سینه ها

زنانی که به دنبال جایگزینی برای پروتز سینه ها هستند غالبا پیوراریا میریفیکا را انتخاب می کنند. مطالعه ای نشان داده است که ۷۰ درصد از زنانی که مکمل پیوراریا میریفیکا را مصرف کرده اند، متوجه افزایش سایز در سینه هایشان شده اند. این گیاه نه تنها باعث افزایش سایز سینه می شود، بلکه می تواند استرچ مارک ها یا ترک های پوستی را نیز کاهش دهد. می توانید کپسول مکمل پیوراریا میریفیکا را از فروشگاه آنلاین پارسی کالا تهیه نمایید.

بهبود سلامتی پوست

پیوراریا میریفیکا به آبرسانی پوست کمک کرده و تولید کلاژن را تقویت می کند. این گیاه به پوست ظاهری سالمتر، شاداب تر و جوانتر می بخشد. همچنین پوست را در برابر ایجاد چین و چروکها محافظت می کند. مقاله ای در سال ۲۰۰۵ در ژورنال باروری و نازایی منتشر شده است که در آن،  از یک گروه از زنان خواسته شد که مکمل استروژن مصرف کنند درحالیکه به گروه دوم دارونما داده شد.

نتایج نشان داد که زنانی که مکمل استروژن دریافت کرده بودند چین و چروکهای کمتری نسبت به گروهی که دارونما را مصرف کرده بودند داشتند. همانطور که بیان شد، محققان بر این باورند که استروژن انسانی و فیتواستروژن ها دارای اثرات مشابه بر بدن هستند.


کاهش وزن

پیوراریا میریفیکا می تواند برای کاهش دادن اشتها نیز موثر باشد و این امر می تواند به شما در کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل تان کمک کند.

پیوراریا میریفیکا افزایش و فرم دادن به سینه و باسن ، عوارض و فواید گیاه پیوراریا میریفیکا - قیمت قرص و پودرهای Pueraria Mirifica


چطور پیوراریا میریفیکا را مصرف کنیم؟

پیوراریا میریفیکا عمدتا به فرم کپسول، مایع یا پودر در دسترس می باشد. این گیاه همچنین می تواند بطور موضعی به کار برده شود. برای بهترین نتیجه بایستی این مکمل را همراه با غذا یا نوشیدنی که مقدار کلسیم بالایی دارد، نظیر شیر، پنیر، کنجد یا بادام مصرف کنید، زیرا اینطور بنظر می رسد که کلسیم به افزایش جذب فیتواستروژن ها، که ترکیبات فعال اصلی موجود در پیوراریا میریفیکا و بسیاری دیگر از گیاهان می باشند، کمک می کند.

توصیه ها در کنار مصرف دارو

ورزش کردن بخصوص حرکات کششی سینه و باسن

خوردن روزانه آب میوه پاپایا یا شیر

استفاده روزانه از روغن خراطین بر روی سینه و باسن

میل کردن روزانه تخم کتان در غذا. این کار علاوه بر خاصیت ضد چروک بودنش باعث افزایش سایز سینه و باسن می شود

شبدر قرمز ، شیرین بیان ، رازیانه ، میوه نخل بادبزنی ، شنبلیله ، یام وحشی و ترشک بهترین گیاهان حجم دهنده سینه و باسن هستند

انجام حرکت شنا سوئدی

خوردن غذاهای پروتئین دار

⚠ هشدار – خرید قرص و پودر با نام و برندهای ایرانی توصیه نمی شود ⚠

درصورتی که شفاف سازی شود برندهای معتبر ایرانی این محصول را توزیع کنند در این پست اعلام می شود.


نکات و هشدارهایی که باید در هنگام مصرف پیوراریا میریفیکا به آنها توجه کنید

با وجود اینکه پیوراریا میریفیکا ایمن و طبیعی می باشد، اما گروهی از افراد نباید آن را مصرف کنند.  خانم های باردار و افرادی که سرطان دارند نباید این مکمل را مصرف کنند. از آنجایی که پیوراریا حاوی فیتو استروژن ها می باشد، ممکن است  با طولانی کردن سیکل قاعدگی بر روی عادت ماهانه تاثیر بگذارد و  باعث به تعویق افتادن پریود شود.

اینطور تصور می شود که این گیاه در کاهش ریسک کلی ابتلا به سرطان های مرتبط با هورمونها سودمند باشد، اما باید در عین حال به عوارض جانبی بالقوه این گیاه که ممکن است انتظار نداشته باشیم نیز توجه کنیم.

موارد منع مصرف

به دلیل اینکه این گیاه دارای اثراتی مشابه با استروژن می باشد، افرادی که  مبتلا به آسم، دیابت، لوپوس منتشره، صرع، کم خونی، امبولی ریوی و میگرن هستند بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

خانم هایی که زیر ۲۰ سال سن دارند.

خانم های باردار و شیرده

افرادی که مبتلا به سرطان  و هرگونه تومور خوش خیم و بدخیم هستند.

خانم های یائسه ای که سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند.


منابع :

واحد تحقیق و توسعه سلامت گیلارو

وب سایت : pueraria-thai.com

نظرات (0)

اشتراک گذاری

این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید