تلفن : 88442002-021
info@gilaro.com

انواع سایز عکس اینستاگرام – آموزش ساخت عکس در فتوشاپ

ایجاد شده توسط تیم تولید محتوا گیلارو در تکنولوژی 2022 10/4

اینستاگرام شبکه اجتماعی که این روز های مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده. در این مطلب میخواهیم توضیحی درباره چگونگی تنظیم عکس اینستاگرام در نرم افزار محبوب آدوبی فتوشاپ بدیم.

اینستاگرام برای نمایش پست های که وجود داره برای کاربران یک استانداردی را به صورت پیشفرض در پلتفرم خودش قرار داده. اما اینکه ما چطوری باید این استاندارد ها را رعایت کنیم یک موضوع بسیار حائز اهمیتی هست. چرا که اگر دنبال کننده های شما پست های شما رو ببینند. و به درستی این تنظیمات انجام نشده باشه ممکنه از تصویر سریع عبور کنه و پست های دیگری رو مشاهده کنه.

خوب در این مطلب قرار هست در رابطه با اندازه استاندارد تصاویر صحبت کنیم. و همینطور چطوری بتونیم از این استاندارد ها در نرم افزار فتوشاپ استفاده کنیم. در این مطلب به شما از تکنیک های که بتونید تصاویر خودتون رو خوب نمایش بدید هم صحبت میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا از آموزش ها استفاده کنید.

نمایش ابعاد اندازه عکس در پست اینستاگرام

به طور کلی نمایش محتوای پست ها در قسمت فید (Feed) یا همان  قسمت خانه اینستاگرام به دو صورت وجود دارد. در حالت اول میتوانید از ابعاد مربع نسبت یک در یک استفاده کنید یا از ابعاد مستطیل نسبت چهار در پنج انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما اندازه یک در یک مربع است.
اندازه تصاویر مربع نسبت یک در یک ۱:۱ – حداقل اندازه ای که میتونید به صورت استاندارد استفاده کنید از عرض ۶۰۰ پیکسل است. پس اگر عرض شما یک عدد ثابت باشد باید طول عکس هم به همان اندازه باشد. پس در صورتی که عرض عکس ۶۰۰ پیکسل را در نظر گرفتید برای ارتفاع عکس هم اندازه ۶۰۰ پیکسل بذارید.

سایز تصاویر مربع نسبت یک در یک ۱:۱

کمترین سایز عکس با عرض ۴۰۰ پیکسل و عرض ۴۰۰ پیکسل – ۴۰۰x400
سایز عکس متوسط با عرض ۶۰۰ پیکسل و عرض ۶۰۰ پیکسل – ۶۰۰x600
سایز عکس بیشتر با عرض ۱۰۰۰ پیکسل و عرض ۱۰۰۰ پیکسل – ۱۰۰۰x1000

 
اندازه عکس مستطیل نسبت چهار در پنج ۴:۵ – باز هم مثل مثال قبل اگر میخواهید برای پست خود اندازه عکس را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود که از عرض ۶۰۰ پیکسل به عنوان حداقل استفاده کنید. حالا اگر عرض عکسخود به طور مثال ۶۰۰ پیکسل باشد باید برای ارتفاع عکس از اندازه ۷۵۰ پیکسل استفاده کنید.

سایز تصاویر مربع نسبت چهار در پنج ۴:۵

کمترین سایز عکس با عرض ۴۰۰ پیکسل و عرض ۴۷۰ پیکسل – ۴۰۰x470
سایز عکس متوسط با عرض ۶۰۰ پیکسل و عرض ۷۵۰  پیکسل – ۶۰۰x750
سایز عکس بیشتر با عرض ۱۰۰۰ پیکسل و عرض ۱۱۷۰ پیکسل – ۱۰۰۰x1170

 
تصویر زیر به عنوان مثال از یک عکس بر مبنای یک در یک ۱:۱ در سمت چپ و یک مبنای چهار در پنج ۴:۵ را مشاهده می کنید.
خوب همیطور که مشاهده کردید برای پست گذاشتن در صفحه خانه اینستاگرام میتونید هم برای نمایش عکس و هم برای نمایش ویدیو از این سایز ها استفاده کنید.
نمایش ابعاد اندازه ویدیو در پست اینستاگرام
در قسمت قبل در رابطه با اندازه تصاویر جهت نمایش صحبت شده بود و در این قسمت هم در رابطه با نمایش ویدیو میخوایم سایز های که میتونید در اینستاگرام استفاده کنید رو توضیح بدیم. به خاطر داشته باشید که نمونه توضیحاتی که در قسمت زیر میدیم هم دقیقا مثال با را دارند با این تفاوت که نمایش ویدیو در فید و سیستم پلتفرم ای جی تی وی قابلیت های جدید تری داده است. که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

اندازه ویدیو مربع نسبت یک در یک ۱:۱ – حداقل اندازه ای که میتونید به صورت استاندارد استفاده کنید از عرض ۶۰۰ پیکسل است. پس اگر عرض شما یک عدد ثابت باشد باید طول عکس هم به همان اندازه باشد. پس در صورتی که عرض ویدیو ۶۰۰ پیکسل را در نظر گرفتید برای ارتفاع ویدیو هم اندازه ۶۰۰ پیکسل بذارید.

سایز ویدیو مربع نسبت یک در یک ۱:۱

کمترین سایز ویدیو با عرض ۴۰۰ پیکسل و عرض ۴۰۰ پیکسل – ۴۰۰x400
سایز ویدیو متوسط با عرض ۶۰۰ پیکسل و عرض ۶۰۰ پیکسل – ۶۰۰x600
سایز ویدیو بیشتر با عرض ۱۰۰۰ پیکسل و عرض ۱۰۰۰ پیکسل – ۱۰۰۰x1000


اندازه ویدیو مستطیل نسبت چهار در پنج ۴:۵ –
این اندازه هم میتواند انتخاب شما برای پست ویدیوی خود باشد. پیشنهاد می شود که از عرض ۶۰۰ پیکسل به عنوان حداقل استفاده کنید. حالا اگر عرض ویدیو خود به طور مثال ۶۰۰ پیکسل باشد باید برای ارتفاع ویدیو از اندازه ۷۵۰ پیکسل استفاده کنید.

سایز ویدیو مستطیل نسبت چهار در پنج ۴:۵

کمترین سایز ویدیو با عرض ۴۰۰ پیکسل و عرض ۴۷۰ پیکسل – ۴۰۰x470
سایز ویدیو متوسط با عرض ۶۰۰ پیکسل و عرض ۷۵۰  پیکسل – ۶۰۰x750
سایز ویدیو بیشتر با عرض ۱۰۰۰ پیکسل و عرض ۱۱۷۰ پیکسل – ۱۰۰۰x1170

اندازه ویدیو مستطیل نسبت شانزده در نه ۱۶:۹ – نمایش ویدیو در اندازه ۱۶:۹ دقیقا استاندارد اندازه تماشای ویدیو های سینمایی است. اگر بخواهیم اندازه نمایش ویدیو ها را به چند بخش توضیح دهیم با کیفیت های که بارها شما اسم آنها را شنیده اید.

نمایش ویدیو با کیفیت HD و یا FullHD که سایز ویدیوی اچ دی HD را با اندازه عرض ۱۲۸۰ در ۷۲۰ و سایز ویدیوی Full HD با اندازه ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ تنظیم می کنند. در صورتی که شما میخواهید یک ویدیو را اندازه گیری ۱۶:۹ بکنید میتوانید از حداقل اندازه ۶۴۰ در ۳۶۰ پیکسل در نرم افزار های ویدویی خود خروجی بگیرید. بهترین نرم افزار برای خروجی گرفتن هم میتواند نرم افزار ادوبی پریمیر برای شما باشد.

سایز ویدیو مستطیل نسبت شانزده در نه ۱۶:۹

حداقل سایز با کیفیت کم عرض ۶۴۰ پیکسل و ارتفاع ۳۶۰ پیکسل  – ۶۴۰x360
سایز ویدیو با کیفیت HD با عرض ۱۲۸۰ پیکسل در ۷۲۰ پیکسل  – ۱۲۸۰x720
سایز ویدیو با کیفیت Full HD با عرض ۱۹۲۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل  – ۱۹۲۰x1080

مثال زیر برای نمایش ویدیو در اندازه ۱۶:۹ به عکس کشیده شده است. شما میتوانید برای استاندارد های نمایش پست از هر کدام از اندازه های مربع یک در یک یا مستطیل نسبت به چهار یا مستطیل نسبت شانزده به نه ۱۶:۹ استفاده کنید.
نمایش ابعاد اندازه عکس و ویدیو در استوری اینستاگرام


در قسمت های قبلی توضیحاتی در رابطه با ابعاد و مقیاس اندازه گیری سایز تصاویر و ویدیو ها داده ایم. اما در استوری گذاشتن بر روی پیج اینستاگرام هم استاندارد خودش را دارد که کمی متفاوت تر نسبت به اندازه های ذکر شده است.

در استوری گذاشتن برای تصاویر اندازه ای که میتونید تمام صفحه را جهت نمایش داشته باشید و شما میتونید از استاندارد ابعاد ۹:۱۶ استفاده کنید. لطفا دقت داشته باشید که در استوری گذاشتن ابعاد ۱۶:۹ با ابعاد ۹:۱۶ متفاوت است.

سایز ویدیو و عکس مستطیل نسبت نه به شانزده ۹:۱۶

حداقل سایز ویدیو و عکس با کیفیت کم با عرض ۳۶۰ پیکسل و ارتفاع ۶۴۰ پیکسل  – ۳۶۰x640
سایز ویدیو و عکس با کیفیت HD با عرض ۷۲۰ پیکسل در ارتفاع  ۱۲۸۰ پیکسل  – ۷۲۰x1280
سایز ویدیو و عکس با کیفیت Full HD با عرض ۱۰۸۰ پیکسل در ارتفاع  ۱۹۲۰ پیکسل  – ۱۰۸۰x1920مراحل ساخت قالب تصاویر در نرم افزار فتوشاپ


حال که مقیاس تصاویر رو دارید میتونید برای خودتون یک قالب داشته باشید و از اون قالب برای پست های اینستاگرامی خودتون استفاده کنید. در تصاویر زیر به شما توضیح میدیم چطوری میتونید اندازه قالب تصویرتون رو بسازید و همینطور اگر قالب رو دارید و میخوایی بعد از ساختن دوباره تغییرات بدید پیشنهاد میکنم تا انتها همراه ما باشید.برای شروع به اولین گزینه تب بالا سمت راست به نام File را انتخاب کنید. و بر روی گزینه New کلیک کنید. و همینطور میتونید با فشار دادن همزمان از دکمه های Ctrl + N صفحه تنظیمات ساخت قالب رو مشاهده کنید.

حالا ما میخوام یک قالب متوسط ابعاد ۱۶:۹ (۷۲۰x1280) را ایجاد کنیم در قسمت شماره یک که اندازه ۱۲۰۰ نوشته شده انتخاب عرض عکس ما هست داخل اون عدد ۷۲۰ رو تایپ کنید. و در قسمت شماره دو ارتفاع عکس رو بذارید روی شماره ۱۲۸۰ در قسمت شماره سه هم تنظیمات رو بذارید روی حالت Pixels و در انتها بر روی دکمه Create کلیک کنید.

شماره یک Width عرض : سایز عرض عکس میزان ۷۲۰ را بدهید.
شماره دو Height ارتفاع : سایز ارتفاع عکس میزان ۱۲۸۰ را بدهید.
شماره سه مبنای اندازه گیری : مبنای اندازه گیری عکس را روی حالت Pixels بذارید.
شماره چهار Create ایجاد : با زدن بر روی این دکمه قالب را ایجاد میکند.


در صورتی که تنظیمات بالا را انجام داده باشید تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید.


اگر هم میخواید در فتوشاپ قالب عکس خودتون رو تغییر بدید میتونید با استفاده از تب های بالا گزینه Image رو انتخاب کنید و در منوی کشویی بر روی دکمه Image Size کلیک کنید. برای استفاده از دکمه میانبر کیبورد هم میتونید. همزمان با فشار دادن دکمه های Ctrl + Alt +I صفحه تنظیمات رو باز کنید.

امیدوارم که این آموزش برای شما کاربردی واقع شده باشد. در صورتی که سوالی دارید حتما در زیر این مطلب برای ما بنویسید تا دیگران هم نظرات مشابه شما را ببینند و پاسخ خودشون رو گرفته باشند.

نظرات (0)