تلفن : 88442002-021
info@gilaro.com

از الگوریتم جدید اینستاگرام ۲۰23 بیشتر بدانید | پاسخ به سوالات پر تکرار الگوریتم جدید

ایجاد شده توسط تیم تولید محتوا گیلارو در تکنولوژی 2022 10/16
همانطور که میدانید اینستاگرام یکی از پر کاربر ترین اپلیکیشن موبایل در گوشی هوشمند است. در این مقاله میخواهیم شما را نسب به الگوریتم های جدیدی که اینستاگرام پیاده سازی کرده است آگاه کنیم و همینطور به سوالاتی که زیاد می شود پاسخ دهیم. 

سوالات متداول و پرتکرار کاربران در رابطه با الگوریتم جدید انستاگرام

چه تعاملاتی در رتبه بندی محتوای اینستاگرام تاثیر دارد؟ کامنت گذاشتن – باز نشر محتوا عکس ویدیو – لایک گذاشتن بر روی محتوا – و بازدید محتوا 

آیا پست هایی که در سی دقیقه اول انتشار داده میشود و لایک و کامنت زیاد می گیرد. رتبه بالاتری را نسبت به پست ها می گیرد؟ در جواب به این سوال باید بگیم خیر

آیا اینستاگرام کامنت های که کمتر از سه کلمه دارد را شمارش می کند؟ در جواب این سوال هم باید بگوییم بله

آیا ویدیو ها در مقایسه با غکس ها رتبه بهتری در قسمت فید Feed همان قسمت خانه کاربران به دست می آورد؟ باید بکوییم خیر. Feed کاربران برای آنها شخصی سازی می شود. اگر مخاطب بیشتر به تماشای آن ویدیو بپردازد ویدیوها در Feed مخاطب رتبه بالاتری خواهد گرفت.
 
آیا نوع اکانت (حساب کاربری) پیج بر رتبه بندی پست ها تاثیر دارد؟ خیر، اینستاگرام تفاوتی بین اکانت های بیزینس با اکانت های وری فای Verify داری تیک آبی قائل نمی شود. اگر کاربران با محتوا تعامل داشته باشن پست آن ها را در بالای Feed نمایش می دهد.

چرا الگوریتم رتبه بندی به حالت قبل یعنی بر اساس زمان بندی باز نمی گردد؟ به دلیل اینکه با الگوریتم جدید پنجاه درصد می توانند پست انتشار داده شده را ببینند. به همین خاطر به حالتی که پست ها به ترتیب زمان انتشار، به کاربران منتشر می شود بر نمی گردد.

الگوریتم اینستاگرام در چه زمان های تغییر می کند؟ با توجه به اینکه الگوریتم اینستاگرام بر پایه ماشین لرنینگ عمل می کند. رتبه بندی Feed اینستاگرام بر اساس داده های جدید و گزارش گیری در نوع کیفیت دائما در حال توسعه و تغییرات است.
بعضی از کاربران در صفحه یکدیگر مشارکت می کنند تا پست هایشان رتبه بالاتری در Feed کاربران بگیرد. آیا این کار در رتبه بندی پست ها تائثیر دارد؟ اعتبار شفافیت برای ایجاد تعامل در شبکه اجتماعی اینستاگرام مهم است. این کار تنها می تواند در کوتاه مدت تاثیراتی داشته باشد. اما اینستاگرام بر اساس ماشین لرنینگ دائما با الگوی جدید در داده ها سازگار است. بنابراین میتواند فعالیت های غیر مجاز را تشخیص دهد.


الگوریتم جدید اینستاگرام ۲۰۲3 و نکات خیلی ریز و حساسی که میتونه باعث پیشرفت شما در این شبکه اجتماعی بشه. به جرات میتونم بگم جدا از کپشن نویسی و محتوای عکس و ویدیوی خوب شما نیاز به مواردی دارید تا بتونید مخاطب های بیشتری خراج از دنبال کنندگان شما رو ببینند. در این مطلب هم قصد داریم با این ترفند ها خیلی سریع تر به نتیجه دلخواهتون برسید
اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرترفدار در ایران است. از این رو اگر میخواهید کسب کار خود را روی اینستاگرام مدیریت کنید بهتر است که از الگوریتم های آن هم با خبر باشید ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این فرایند آشنا کنیم و در زمان مناسب این صقحه به روز رسانی می شود در ادامه با ما همراه باشید. اگر پیج شما مسدود شده است پیشنهاد میکنیم مطلب زیر را مطالعه کنید.
خیلی ها به دنبال کسب در امد و همینطور اطلاعاتی از اینکه اینستاگرام چطور میتواند برایشان پول ساز و یا همینطور چگونه بتواننده مخاطبانی که آن ها را به هدف های خاص خودشان برساند پیگیر هستند و این پیگیری از روی موفقیت برایشان حائز اهمیت خواهد بود.
در ادامه این مطلب میخواهیم در رابطه با الگوریتم و اینکه در اینستا گرام چگونه میتوانید پر قدرت ظاهر شوید برای شما مطالبی آماده کرده ایم امید واریم این مطلب برای شما مفید باشد در ادامه شما را به روش ها و الگوریتم های جدید اینستاگرام دعوت میکنیم.
شاید خیلی از کاربران با الگوریتم جدید اینستاگرام مشکل داشته باشند و شاهد این باشند که پست های انها برای دوستانشان و یا دنبال کنندگانشان دیده نمیشود و بازخورد پایینی از دیده شدن پست های خود باشند با این حال خیلی از کاربران از این الگوریتم جدید اینستاگرام به مجازشان خوش نیایید و این عمل باعث ناراحتیشان شده است. با این حال ما چند راه کار و پیشنهاد برای شما داریم تا خود را با این الگوریتم وقف بدهید.


محدودیت های الگوریتم جدید اینستاگرام

تعداد فالوینگ‌های هر پیج ۷۵۰۰ عدد.
سقف فالو در اینستاگرام در ساعت ۶۰ پیج.

تعداد لایک در ساعت ۳۵۰ عدد.
حداکثر تعداد آنفالو در ساعت ۲۰۰ پیج.

تعداد هشتگ در زیر هر پست ۳۰ عدد.
تعداد کاراکترهای کامنت و کپشن ۲۲۰۰ کاراکتر.

نام کاربری فقط ۳۰ کاراکتر.
توضیحات Bio در پیج ۱۵۰ کاراکترالگوریتم اصلی و الگوریتم جدید اینستاگرام


عکس های فوتوشاپ : الگوریتم جدید اینستاگرام با هدف جلوگیری از اخبار جعلی عکس های فتوشاپی به اشتراک گذاشته شده را در پلتفرم خود فیلتر می کند. کارشناسان صحت سنجش محتوا از این پس تصاویری که به طور دیجیتال تغییر داده شده اند را با عنوان اطلاعات غلط پرچم گذاری می کند. تصاویر و عکس های که به مقاصد هنری گرفته شده اند هم همینطور از این قاعده مستثنی نیستند. این حرکت جدید فیسبوک شرکت اصلی اینستاگرام برای مبارزه با اخبار جعلی انجام شده است.
تازه : در حال حاضر اینستاگرام اعلام نکرده چه اطلاعاتی به عنوان جعلی شناخته می شوند؛ با این حال پست باید توسط حقیقت سنج مستقل مورد بررسی قرار بگیرد و سپس امکان انتشار آن وجود دارد. زمانی که یک پست به عنوان اطلاعات جعلی شناخته شود، پیدا کردن آن در صفحه اکسپلور و یا توسط هشتگ، تبدیل به امری سخت می شود.

زمان ارسال پست : بهتر است سعی کنید پست های خود را  در ساعات پر بازدید که ترافیک بیشتری دارد ارسال کنید که بتوان شانس دیده شدن پست رو بالاتر ببرد.
تازه : استفاده از ربات باید مدیریت شود به طور مثال نباید همه پست ها را در ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در پیج خودتون منتشر کنید این عمل باعث میشه ربات های شناسایی محتوای شما را به شکل اسپم بشناسد. پس در صورتی که از ربات ارسال پست استفاده می کنید. سعی کنید زمان ها را با دقایقی متفاوت در روز های اینده ارسال کنید.

استوری : با توجه به اینکه مهمه در یک ساعت اول بیشترین Engagement رو از فالوورهاتون بگیرین ،بعد از گذاشتن پست ، یه استوری بزارین و اعلام کنین که پست جدید گذاشتین و اونارو دعوت به بازدید از پست بکنین.

پست گذاشتن طولانی : در الگوریتم جدید اینستاگرام یکی از نکاتی که بهش توجه شده مدت زمانی که کاربر روی پست شما می گذرونه ، گذاشتن پست هایی با کپشن هایی با محتوای خوب و طولانی ، ویدیو های جذاب و گذاشتن عکس ها به صورت آلبومی می تونه کمک زیادی به این قضیه بکنه.

درگیر کردن بیشتر مخاطب : با توجه به اینکه تعداد کامنت ها و به اشتراک گذاشتن پست های شما هم مهمه ، در انتهای پست هاتون سعی کنین سوالاتی طرح کنین یا چالش هایی ایجاد کنین و فالوورهاتون رو تشویق به گذاشتن کامنت و ارسال پست به دیگران کنین.

استفاده از هشتگ : در حال حاضر در اینستاگرام امکان گذاشتن تا ۳۰ هشتگ وجود داره ولی گذاشتن هشتگ های زیاد و تکرار در هر پست ممکنه به صورت اسپم در نظر گرفته بشه و shadow شین ، سعی کنین با توجه به موضوع هر پست تا ۵ هشتگ منحصر به فرد بزنین.
تازه : سعی کنید هشتگ هاتون تکراری نباشن. در رابطه با هشتگ گذاشتن سعی کنید در محوریت پیج خودتون مطلب بذارید و برای گول زدن مخاطب ها که از طریق اکسپلور محتوای شما رو میبینن مورد توجه قرار نگیره و همین امر باعث میشه دیگه محتوای شما در اکسپلور به نمایش در نیایید. 
هشتگ گذاری اصولا جدای اینکه هست مشخص بشه محوریت پیج ما در چه رابطه ایی هست. میتونه به شما کمک کنه تا در اکسپلور برای کاربرای که محتوای خاصی رو دنبال می کنن دیده بشه.

IGTV آپلود ویدیو : با همکاری بین IGTV و اینستاگرام محدودیت آپلود ویدیو برای پیج ها بیشتر از قبل شده است. در قدیم برای اپلود ویدیو حداکثر میتوانستید ۱ دقیقه ویدیو آپلود کنید. در الگوریتم جدید اینستاگرام طی بررسی های انجام شده از اشتراک ویدیو های غیر مرتبط و همینطور از ویدیو های که خلاف قوانین اینستاگرام است بپرهیزید. در صورتی که میخواهید کانال ای جی تی وی داشته باشید به لینک زیر مراجعه کنید.
یکی از مهمترین چالش ها رو با این الگوریتم پیج هایی خواهند داشت که فالوورهای فیک دارن و دچار مشکلات جدی خواهند شد و خوبیش اینه که پیج ها مجبورن محتوای با کیفیت تری تولید کنن تا بتونن مخاطبین واقعی رو جذب کنن، نگرانی هایی هم برای پیج هایی که دارن به صورت درست کار می کنن هم به وجود اومده بود که امیدوارم با نکاتی که گفتم تا حدی این نگرانی ها کم شده باشه.

نظرات (0)