چطور پیامهای قدیمی در تلگرام را حذف کنیم

سیستم تلگرام یک سرویس چند رسانه ای پیام رسان است که در آن میتوانید پیام دهید کانال ایجاد کنید و یا همینطور گروه های پیام رسان برای دوستان و آشنایان این سیستم پیام رسان دارای سرویس ذخیره اطلاعات شما به صورت ابری است که میتوانید در این سرویس به وسیله گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، ای او اس و ویندوز فون و همینطور از پلت فرم های تحت وب یا سیستم های کلاینت ویندوز و لینوکس استفاده کنید. این پیام رسان توسط دو برادر روسی به نام های پاول و نیکلای دروف تاسیس شده و به بازار آمد با توجه به رشد تکنولوژی این پیام رسان توانسه است جایگاه خوبی را از آن خود کند و تعداد کاربران بالای را به جهت استفاده از این سیستم جدب کند.

حذف پیام ها قدیمی در تلگرام

از آنجای که این پیام رسان در گذشته به کاربران خود این محدودیت را داده بود تا پیام های خود را ویرایش یا حذف کنند با شروع سال ۱۳۹۸ تغیراتی در این روند ایجاد کرده است که کاربران میتوانند پیام های که از قبل هم داده اند را حذف نماییند و محدودیتی در زمان ارسال پیام خود را ندارد. در قدیم برای ارسال پیام شما اجازه داشتید که تا ۲۴ ساعت قبل از ارسال پیام. ارسال های خود را ویرایش یا حتی پاک نمایید و در این مدل کاربران می توانستند پیام های که برایشان ارسال شده است را به صورت یک سند به اجرا بگذارند اما حال دیگر این محدودیت برداشته شده است و نوعی سند به کار نمی اید. چرا که فرستده پیام حال می تواند پیام های خود را حذف کند یا ویرایش نماید با آنکه در زمان ویرایش برای کاربر هدف یک نمایش علامت گری به عنوان ویرایش شدن پیام می داد اما حال این محدودیت ها برداشته شده است. و شاید برای بعضی بسیار خوشایند و به کام بغضی دیگر ناخوشایند بیایید. در ادامه مطلب برای شما به صورت تصویری نمایش خواهیم داد تا چگونه این عملیات انجام می شود و می توانید پیام های که در قدیم برای مخاطبین خود داده ایید را پاک نمایید.

آموزش حذف پیام های قدیمی در تلگرام

در مرحله اول تلگرام خود را باز کنید مخاطب خود را در بین لیست تلگرام خود انتخاب کنید. و بر روی مخاطب کلیک کنید تا صفحه مخاطب شما بازشود

در مرحله دوم میتوانید پیام های را که میخواهید پاک کنید با یکبار اشاره کردن بر روی آنها انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید برای بار اول باید بر روی اولین پیام انگشت خود را برای لحظاتی نگه دارید تا برای انتخاب آماده شود. بعد از آن می توانید دیگر پیام های که برای مخاطب خود ارسال کرده اید را انتخاب کنید پس از انتخاب بر روی ایکون سطل زباله که با شماره دو در تصویر زیر نمایش داده ایم کلیک کنید تا برای حذف اماده شود.

در مرحله سوم تیک مربوط به پاک شدن که با شماره یک به نمایش گذاشته ایم را بزنید به طور مثال در تصویر زیر متن Delete For Ostad نمایش داده شده است و سپس بر روی گزینه OK که با شماره ۲ به شما نمایش داده ایم کلیک کنید. مثال تصویر زیر.

خوب حالا پیام های که میخواستید با این روش پاک شده است. باز هم متذکر می شویم که در این روش هیچ محدودیتی در زمان ارسال پیامی که برای مخاطب انجام داده اید وجود ندارد. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

فروردین ۶, ۱۳۹۸

۰ پاسخ به "چطور پیامهای قدیمی در تلگرام را حذف کنیم"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو