تحول جدید مقابله با پوسیدگی و سلامت دندان

اهمیت و سلامت دندان یک امر طبیعی است و اشخاص برای حفظ سلامتی دندان های خود با مراجعه به دکتر و روش های پیشگیری از خراب شدن و پوسیدگی دندان انواع روشهای خاصی را در نظر دارند. شاید برای شما جالب باشد که برای جلوگیری از خراب شدن و پوسیدگی دندان با استفاده از واکسن کار شما راحت تر شود.
با توجه به علم و نوآوری و فناوری در صنعت پزشکی محققین مرکز تحقیقات دبلیو آی او وی از آکادمی ملی علوم کشور چین در حال برسی روی واکسنی برای چلو گیری از پوسیدگی دندان هستند. نتایج قابل توجهی که در نشریه Scientific reports به چاپ رسید. که توسط ترشح نوعی اسید موجب از دست رفتن کلسیم و فسفر مینای دندان می شود. در تحقیقاتی که تیم نامبرده انجام داده است. موفق به آزمایش نوعی از واکسن برای مقابله با پوسیدگی های دندان شده اند. که آمیخته ای از آنتی ژن ترکیب سطحی اس موتانس پروتئین پی وان یا آر پا سی و قطعی سی ترمینال پروتئین نوترکیب فلاژن بود. اگر چه در ازمایش های اولیه ایی که این واکسن موفق توانست عمل کند. اما با مرور زمان عوارض جانبی خود را نشان داده. این عوارض را میتوان شامل التهاب دهانی تعریف کرد. البته در راستای توسعه ی مطالعاتی که در قبل و کاهش واکسن داشت. دانشمندان نسل جدیدی از واکسن نوترکیب خود را توسعه دادند.
این واکسن جدید در ازمایش های که بر روی موش ها گرفته شده را طی نموده است. در این آزمایش بر روی موشهایی که پوسیدگی دندان نداشته اند اثربخشی پیشگیرانه واکسند با درصد شصت و چهار ممیز دو دهم و در بین موشهایی که پوسیدگی دندان داشته بودند با درصد اثر بخشی پنجاه و سه ممیز نه دهم آزمایش شد.
با توجه به آمار جهانی باید متذکر شد که صنعت پزشکی و دندان پزشکی پیشرفت بالایی داشته است. اما در بین شهروندان کشور های صنعتی بین ۶۰ تا ۹۰ درصد از کودکان و نوجوانان از پوسیدگی دندان خود رنج می برند. و پیشرفت در زمینه واکسن ضد پوسیدگی می تواند کمک شایان و قابل ملاحضه ایی به میلیون ها نفر در سرار جهان بکند. البته باید توجه داشت مسواک زدن دندان و استفاده از نخ دندان های بهداشتی از اصلی ترین راه های مقابله با پوسیدگی و مراقبت از دندان است.
منبع : گیلارو

آبان ۵, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "تحول جدید مقابله با پوسیدگی و سلامت دندان"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو