چگونه از لنز دوربین های عکاسی و موبایل خود مراقبت کنیم.

شاید شما از دسته از افرادی باشید که روی لوازم خود حساس هستید و از وسایل خود مراقبت میکنید. با توجه به اینکه دوربین گوشی های موبایل و دوربین های عکاسی روز به روز در حال پیشرفت در نوآوری هستند و این وسایل را میتوان جز اصلی ترین وسایل شخصی که شما به طور کل هر روز از آنها استفاده می کنید. خوب در این مورد حساسیت به وسایل شخصی یک امر طبیعی است اما نحوه مراقبت از آن هم باید اصولی باشد. و به نکاتی در مورد نگهداری هر وسیله باید توجهی داشته باشد. امروز مطلب ما در مورد استفاده صحیح و مراقبت از لنز دوربین های عکاسی و دوربین های موبایل است.
اشتباه تمیز کردن لنز
متاسفانه بعضی بر این باور هستند که با استفاده از بازدم خود و ایجاد بخار بر روی دورین عکاسی خود شیشه لنز تمیز می شود. اما بر اساس تحقیقات متخصصان در این مورد آنها می گویند در بازدم انسان اسید های ترشح می شوند و روی شیشه لنز دوربین نه تنها تمیز نمیشود بلکه باعث صدمه زدن به آنها می شود. اگر از دمیدن به لنز دورین میخواهید باعث تمیز کردن آن شوید به شدت از این نوع روش جلوگیری کنید.
استفاده صحیح تمیز کردن شیشه لنز دوربین
برای تمیز کردن شیشه لنز دوربین خود می توانید از پارچه و الیافی استفاده کنید که پرز نداشته باشند. یا از دستمال های استفاده کنید که دارای محلول های تمیز کننده لنز باشند. ویا می توانید از فرچه های مخصوص لنز پاک کن استفاده کنید. اما خرید این وسایل حتما جز هزینه های پر سود برای شما به شمار می آیند. یا میتوانید با استفاده از فشار باد یا دستگاه های فشار باد که دارای فشار های بسیار ملایم هستند استفاده کنید. اگر مواردی این چنین در دسترس شما نبود میتوانید از دستمال های بدون پرز یا دستمال های شیشه پاک کن عینک استفاده کنید. لازم به ذکر است از فشار آوردن زیاد بر روی لنز و حاشیه های لنز دوربین خود پرهیز کنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوال و نظراتی دارید در این مطب برای ما ارسال کنید.
نویسنده: محمد حسین صادقی
منبع گیلار

آبان ۱, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "چگونه از لنز دوربین های عکاسی و موبایل خود مراقبت کنیم."

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو