• ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

ورود

فعال سازی وای فای ویندوز سرور ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ چگونه است

شرکت مایکروسافت جهت بالا بردن امنیت در ویندوز های سرور خود بیشتر سرویس های خود را به صورت پیش فرض غیر فعال میکند تا امنیت بالاتری نسبت به سیستم عامل های دیگر خود داشته باشد. پس در صورتی که در ویندوزهای سرور به مشکلات از این قبیل خوردید نگران نباشید که این سروریس ها وجود ندارند بلکه غیر فعال هستند. یکی از پر چالش ترین سرویس های ویندوز سرور سرویس شبکه وای فای می باشد. امروز در این آموزش به شما یاد می دهیم تا چگونه وای فای ویندوز سرور خود را در تنظیمات قسمت سرویس فعال نمایید.
نحوه فعال سازی
برای شروع در ویندوز سرور ۲۰۱۶ میتوانید در قسمت Search کلمه Service را تایپ کنید تا مثل تصویر زیر برای شما به نمایش در بیاید.
 .
حالا بعد از باز شدن صفحه سرویس ها در قسمت سمت راست به دنبال سرویس با نام Wired AutoConfig جستجو کنید. و بعد از مشاهده بر روی سرویس مورد نظر کلیک نمایید.
حالا پس از باز شدن پنجره Wired AutoConfig در تب General در قسمت کشویی Startup type کلمه Automatic را انتخاب کنید و سپس روی دکمه استارت کلیک نمایید و در انتها بر روی دکمه ok کلیک نمایید.
حالا مشاهده میکنید که در قسمت Status سرویس وای فای ویندوز سرور شما در حال اجرا می باشد.
حالا سرویس شما فعال شده است و فقط باید شبکه خود را فعال سازی کنید برای فعال سازی شبکه بی سیم وای فای به مسیر Control Panel\Network and Internet\Network Connections مراجعه کنید. و در قسمت Properties  شبکه مورد نظر در قمست تب Authentication  تیک مربوط به Enable IEEE 802.1X authentication را فعال کنید و در قسمت Choose a network authentication method باید متد مورد نظری را که دارید انتخاب کنید و شبکه بی سیم وای فای شما به ویندوز سرور مورد نظر شما متصل است.
منبع : گیلارو
نویسنده : محمد حسین صادقی

مهر ۱۳۹۶, ۲۶

۰ پاسخ در "فعال سازی وای فای ویندوز سرور ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ چگونه است"

ارسال یک پیغام