0

در زمان تاسیس مجموعه خود تا بعد ایا تغیراتی به عنوان یک مدیر داشته ایید؟

بازدید 146

وقتی در شروع کار هستید و شرکتتان را تأسیس می‌کنید، معمولاً فقط خودتان و شریکتان و یک تیم کوچک هستید. به‌تدریج تیم خود را گسترش می‌دهید و ناگهان متوجه می‌شوید کارهایی را که قبلاً خودتان انجام می‌دادید، در حال حاضر یک گروه فوق‌العاده انجام می‌دهند. در این مرحله مهم است که یاد بگیرید مسئولیت‌ها را از دوش خودتان بردارید و به دیگران قدرت و مسئولیت ببخشید. این انتقال کار آسانی نیست و درواقع یکی از چالش‌ها و زمینه‌های رشد من به‌عنوان یک رهبر بود. من زمانی توانستم رشد کنم که به تیم خود قدرت و انتخاب دادم تا حس کنند آن‌ها هم مالک و مسئول هدف شرکت هستند و حرکتشان در راستای هدف، پیشرفت خودشان است.
یک مثال برای این ماجرا، وقتی بود که ما برای اولین بار استراتژی بازاریابی خود را تنظیم کردیم. من در بازاریابی آنلاین تجربه‌ی شخصی داشتم و به همین دلیل یک کمپین راه‌اندازی کردم. بعدها که ما سرپرست بازاریابی‌مان را استخدام کردیم، واقعاً یک گام به عقب برداشتیم و متوجه شدیم ایده‌ی کمپین، شاید اصلاً ایده‌ی درستی نبوده است. این تغییر باعث شد برخی استراتژی‌های ما بهبود پیدا کند؛ به‌طوری‌که ما توانستیم در نقاطی محصولاتمان را ارائه دهیم که من هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کردم.
باید بدانید که به‌عنوان یک رهبر، تجربیات شما می‌توانند برایتان بسیار محدودکننده باشند و به همین دلیل استخدام افراد متخصص هر زمینه، امری ضروری است. شما با همکاری کارشناسانی که تجربه‌های خاص خود را دارند، افق دیدتان را گسترش می‌دهید. البته باید برای آن‌ها محدوده‌ی عملکردشان را روشن کنید و بگویید در همین مقیاس‌های تعیین‌شده کار کنند.
گیلارو

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.