آموزش تنظیمات و سفارشی کردن اعلان های اپل ایفون

شما یک آیفون، iPad یا Apple Watch دارید اما همیشه نمی خواهید با تماس های تلفنی، پیام های متنی و سایر نوع اعلان ها هشدار داده یا از آنها ناراحت شوید . در ادامه با ما همراه باشید . 
شاید شما در یک مکان عمومی هستید که در آن شما نمیتوانید تماسها یا پیامهای خود را دریافت کنید یا شاید نیاز به آرامش دارید . خبر خوب این است که شما می توانید چنین اعلان هایی را برای دستگاه تلفن همراه خود غیر فعال کنید. این روند بین iOS و WatchOS تفاوت دارد، اما در هر دو سیستم عامل کاملا قابل اجرا است. ای تی زیرون این ترفند را به شما آموزش می دهد .
ساده ترین و سریع ترین راه غیرفعال کردن اعلان ها در دستگاه iOS شما از طریق گزینه “Do not Disturb” است که از تماس های تلفنی، پیام های متنی، هشدارها و دیگر اعلان ها از ظاهر شدن روی صفحه شما جلوگیری می کند، ایجاد صدا یا ارتعاش دستگاه شما در حالی که قفل شده است تماس های تلفنی و پیام های متنی هنوز هم به گوش می رسند شما فقط نمی توانید هر گونه اطلاع از ورود خود را ببینید .
برای روشن کردن این کار، از پایین صفحه به بالا بروید تا مرکز کنترل را بیرون بیاورد و روی نمادی که شبیه به یک نیم ماه است کلیک کنید. پیام کوتاهی چشمک می زند: “نگران نباشید: روشن”. برای خلاص شدن از صفحه مرکز کنترل، در هر نقطه از صفحه اصلی ضربه بزنید. سپس نماد نیمه ماه در گوشه بالا سمت راست را مشاهده خواهید کرد.

iphone trick

شما همچنین می توانید این گزینه را از طریق Manua l> Do Not Disturb > Settings  را فعال کنید. پس از قطع شدن آن، «بدون مزاحم» باقی می ماند، هرچند شما گزینه هایی دارید تا بتوانید کنترل بیشتری از اطلاعیه های دریافتی و زمان دریافت را داشته باشید.
به تنظیمات برگشت ندهید. اطمینان حاصل کنید که دکمه دستی خاموش است و روی دکمه Scheduled ضربه بزنید. در اینجا شما می توانید برنامه زمانی خاصی را که به عنوان ساعت های خالص شناخته می شود برنامه ریزی کنید، در طی آن “بدون مانع” فعال می شود. به عنوان مثال، اگر نمی خواهید اعلان ها را در حالی که خوابید بشنوید، می توانید زمان “ازهر ساعتی” را برای زمانی که به رختخواب می روید و زمان “تاهر ساعتی” زمانی که انتظار می رود از خواب بیدار شوید تنظیم کنید.

iphone trick

بعدا شاید بخواهید به طور مثال از یک  تماس تلفنی فقط از افراد خاصی اطلاع داشته باشید. به صورت روشن کردن دستی یا برنامه ریزی شده است . بر روی تنظیمات گزینه  “مجاز کردن تماس از”(Allow Calls From ) ضربه بزنید. در اینجا شما چهار گزینه دارید: ۱) همه((Everyone؛ ۲) هیچکس(No One)؛ ۳) مورد علاقه(Favorites)؛ یا ۴) تمام اطلاعات تماس((All Contacts. انتخاب موارد دلخواه یا همه مخاطبین به طور معمول باعث می شود بیشتر اجازه دهد تماس فقط از افرادی که در لیست مورد علاقه خود و یا از هر کسی دیگر در دفترچه آدرس خود دارید بشود و افرادی که تماس با شما میگیرند ولی در لیست مورد علاقه شما حضور ندارند آن ها را غریبه معرفی می کند و این تماس متصل نمیشود .
همچنین می توانید گزینه ای را برای اجازه دادن به تماس های تکراری بر اساس این فرض که فردی که نیاز به شما دارد آن  هم به صورت اضطراری ، ممکن است چند بار در یک ردیف، تماس برقرار کند .
در نهایت، در پایین صفحه نمایش در بخش سکوت “مزاحم نشوید”(Do Not Disturb)، شما می توانید انتخاب کنید برای جلوگیری از تماس های ورودی و اعلانها همیشه در صفحه، به این معنی که آیا آیفون قفل یا باز است .
منبع : itzeroone

مهر ۷, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "آموزش تنظیمات و سفارشی کردن اعلان های اپل ایفون"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تیم توسعه و تحقیق گیلارو