۷عادت مفید که شمارا میلیاردر میکند

۷عادت برای میلیاردر شدن، مقاله ای است که می تواند به موفقیت شما در زندگی کمک زیادی بکند. این مقاله را براساس تحقیقات افراد مختلف بر روی میلیاردرهای دنیا نوشته است. در ادامه همراه با ای تی زیرون باشید .هفت عادتی که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد، شامل نقاط مشترک تقریبا همه ی میلیاردر های دنیا می باشد.

۱- همه چیز را برنامه ریزی کنید

اولین لازمه ی موفقیت در کسب و کار، برنامه ریزی دقیق می باشد. هرچه شما در برنامه ریزی دقیق تر عمل کنید، رسیدن به هدف تان آسان تر و سریع تر خواهد شد.
برای اینکه برنامه ریزی بهتری را داشته باشید، تامی توانید به سوالات زیر پاسخ های دقیق تری را بدهید:

 • دقیقا محصولات و خدمات من چیست؟
 • چه کسی مشتری من هست؟
 • چرا مشتری از من خرید می کند؟
 • مشتری من چه ارزشی را دریافت می کند؟
 • چرا بعضی از مشتری ها از من خرید نمی کنند؟
 • چرا مشتری ها از رقیب من خرید می کنند؟
 • او در خرید از رقیب من چه ارزشی را دریافت می کند؟
 • چگونه می توان او را مشتری خودم کنم تا از رقیبان خرید نکند؟
 • چه چیزی باعث می شود مشتری من متقاعد شود که از من خرید کند و از دیگران خرید نکند؟

بعد از پاسخ به سوالات بالا، نوبت به تایین دقیق اهداف سودآوری و فروش می رسد. شما دقیقا باید ابزار بازاریابی، تبلیغات، توریع، سرویس های مورد نیاز، پول و سایر امکانات موردنیاز برای دستیابی به اهداف تان را مشخص کنید. هرچه برنامه ریزی دقیقتری انجام بدهید، احتمال موفقیت در شروع کارتان بیشتر میشود

۲- قبل از شروع کردن، همه چیز را آماده کنید

وقتی که برنامه ریزی کسب و کار تان را به خوبی انجام دادید، باید به خوبی بر روی سازماندهی افراد و مواد موردنیازتان کار کنید.
همه ی چیز هایی را که مشخص کرده اید و نیاز دارید را فراهم کنید.

رابرت بارو که یکی از فرماندهان بزرگ خبره ارتش آمریکا هست می گوید: آماتور ها بر روی تاکتیک ها و مسائل تئوری بحث می کنند ولی حرفه ای ها بر روی لجستیک و ابزار موردنیاز (تدارکات) تمرکز می کنند.

یکی از نکات ضروری برای شروع کردن کسب و کار این است که شما دقیقا بر روی مواد و پول موردنیاز تان برای فعالیت ها دقت کنید. اگر تنها یک نکته را فراموش کنید، ممکن است شکست بخورید.

۳- افراد مناسب را پیدا کنید

سومین عادت این است که شما باید مرتب به دنبال جذب و استخدام افراد مستعد و مناسب باشید. به طور کلی کارمندان و هم تیمی های شما ۹۵% از موفقیت شما را به عنوان یک کارآفرین تایین می کند. در واقع بهترین شرکت ها دارای بهترین افراد هستند. دومین شرکت های برتر، دارای دومین افراد برتر هستند. سومین شرکت های برتر دارای افراد متوسط و معمولی هستند.

۴- نماینده عاقل داشته باشید

چهارمین عادتی که شما باید داشته باشید این است که همواره بدنبال انجام کار توسط دیگران باشید. بطور عمده یکی از دلایل شکست اغلب شرکت ها این است که ما نمی توانیم کارها را به افراد مناسب بسپاریم. شما باید دو یا سه مورد از کارهایی را که شما انجام می دهید و بیشترین سود را برای شرکت به همراه دارد، شناسایی کرده و مابقی کار ها را به دیگران واگذار کنید. این تنها راهی است که شما می توانید، موجب توسعه خودتان و شرکت تان شوید.

۵- داشتن سیستم نظارت برکارها

پنجمین لازمه ی موفقیت در کسب و کار ایجاد عادت برای نظارت بر امور می باشد. شما باید یک سیستم نظارت برکارها ایجاد کنید و مطمئن باشید که به درستی عمل می کند. قانون این است که هرچیزی را از هرکسی می خواهید، بازبینی و بررسی کنید. وقتی که این وظیفه را به شخصی واگذار می کنید، باید مطمئن شوید که او این کار را مطابق با استاندارد های شما انجام می دهد. هیچ وقت فراموش نکیند که شما نباید وارد جزیات کارها شوید.
وقتی که این کار را انجام دادید، یک سیستم گزارش دهی را درست کنید که بصورت مرتب به شما گزارش دهد و وضعیت امور را روشن کند. سپس وظیفه ی شما این است که بررسی کنید و ببینید افراد زمان لازم و منابع لازم برای انجام لذت بخش کارها را دارند؟ مهمترین شغل شما این است که بررسی و نظارت کنید تا کارها به درستی انجام شوند.

۶- تعیین استاندارد ها و امتیاز دهی به کارها

ششمین عادتی که برای موفقیت لازم است، داشتن استاندارد های مناسب و سیستم امتیازدهی به کار ها می باشد. شما باید مشخص کنید که هرکاری در چه زمانی باید تمام شود. همچنین باید باتوجه به استانداردی که تایین می کنید به آن کار نمره بدهید. تا بتوانید به طور دقیقتری میزان موفقیت در کارها را اندازگیری کنید.

۷- گزارش نتیجه به مردم

عادت هفتم عادت به گزارش دهی بطور دقیق و منظم است. کارمندان شما باید نتیجه ی کارهای شرکت را بدانند. سرمایه گذاران شما باید نتایج مالی شرکت را بدانند. افراد کلیدی شما باید از وضعیت شرکت با خبر باشند.
این موضوع برای افراد بسیار انگیزه بخش و جذاب می باشد و باعث می شود که درکارها بیشتر به شما کمک کنند.

منبع : آی تی زیرون

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "۷عادت مفید که شمارا میلیاردر میکند"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تیم توسعه و تحقیق گیلارو