• ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

ورود

ریست کردن پسورد ویندوز های سرور ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶

اینکه نمیتونید وارد محیط ویندوز سرور بشید و رمز عبور شما کار نمیکنه یا فراموش کردید مشکلاتی هست که برای شما گاها پیش می آید. اما نکته قابل توجه اینجاست که در این وحله زمانی چه کاری رو باید انجام بدید جای سوال داره که مشکل سختی نخواهد بود به شرطی که به سرور فیزیکی خودتون دسترسی داشته باشید تا بتوانید مشکلتان را حل کنید. اگر هم شما سرور مجازی یا اختصاصی اجاره کردید باز هم جای نگرانی نداره. پشتیبان ها مشکل شما را حل میکنند و اگر نتوانستند این آموزش را برایشان ارسال کنید. تا بتوانند به موقع مشکل شما را حل کنند. اصولا سرور های مجازی روی سیستم های عامل ESXI لینوکس یا Hyper-V ویندوز سرور نصب شده است.

آموزش نحوه ریست کردن ویندوز سرور ۲۰۱۲

حال برای ریست کردن و تغییر ویندوز سرور باید چه کاری را انجام بدهیم. تا بتوانیم وارد سیستم عامل خود بشویم. در این آموزش نحوه ریست ویندوز سرور ۲۰۱۲ را برای شما توضیح می دهیم که فرق آنچنانی با دیگر سیستم عامل های ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۶ ندازد. برای شروع کار لازم است که حتما دیسک یا فلش ویندوز سرور بوت شده را متصل کنید. و در تنظیمات BOOT مادر برد اولین Primary boot را به دیسک درایو یا درگاه یو اس بی ویندوز خود معرفی کنید.

۱- در قدم اول اول باید منتظر بمانید تا صفحه نصب ویندوز سرور بالا بیایید و بعد از آن روی دکمه Next کلیک نمایید.

۲- بعد از زدن دکمه Next به صفحه بعدی میرود. در اینجا بر روی دکمه Repair Your Computer کلیک کنید.

۳- حال در این قسمت باید از حالت عیب یابی استفاده کنید پس بر روی دکمه Troubleshoot  کلیک نمایید.

۴- پس از زدن دکمه Troubleshoot صفحه زیری نمایش داده می شود و شما باید در قسمت کامند دستوراتی را بنویسید پس بر روی گزینه Command Prompt کلیک نمایید تا صفحه کامند باز شود.

۵- حال صفحه کامند باز شده است و باید دستورات زیر را در این صفحه به ترتیب مثال تصویر در قسمت کامنت بنویسید.

  1. :d
  2. cd windows\system32
  3. ren Utilman.exe Utilman.exe.old
  4. copy cmd.exe Utilman.exe

حال در پایان کار شما تمام شده و از محیط کامنت خارج شوید و ویندوز را ری استارت کنید تا ویندوز بالا بیایید و در محیط ورود به ویندوز از درستور پایین استفاده کنید.

۶- در زمانی که ویندوز بالا آمد سیستم عامل شما آماده است برای تغیر رمز Administrator . حال با فشار دادن دکمه windows و دکمه U کار خود را شروع کنید تا صفه کامنت که در تصویر بعدی به شما نمایش داده شود.

۷ – حال در تصویر زیر متن زیر را تایپ کنید تا رمز Administrator ویندوز شما تغیر کند.

net user administrator Password123

توجه : متن Password123 میشود همان رمز ورود شما به ویندوز.

 

خرداد ۱۳۹۷, ۱۴

۰ پاسخ در "ریست کردن پسورد ویندوز های سرور ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶"

ارسال یک پیغام